WTA Strasbourg: Łatwe zwycięstwo Magdaleny Linette

• Dodał: Artur Zagała
  • Data publikacji: 15.05.2022, 15:08

Magdalena Linette pokonała Warwarę Graczową 6:3, 6:0 w pierwszej rundzie (1/16) turnieju WTA250 w Strasbourgu. Tenisistka z Poznania szybko wygrała swój mecz, będąc zdecydowanie lepiej przygotowaną do tego pojedynku. Rywalką Polki w drugiej rundzie będzie zwyciężczyni pary Elsa Jacquemont - Heather Watson.

Magda Linette zdominowała rywalkę już w pierwszym secie. Przeważała w każdej ze statystyk, z wyjątkiem celności pierwszego serwisu. Ale najważniejsza statystyka to ta punktowa. Poznanianka łatwo wygrała pierwszego gema, następnie przełamała Rosjankę w drugim, pozwalając jej zdobyć tylko jeden punkt. W trzecim gemie ponownie byliśmy świadkami łatwego zwycięstwa Polki i z wynikiem 3:0 miała dobrą zaliczkę przed pozostałymi gemami. Przy takim prowadzeniu Linette kontrolowała przebieg seta, wygrywając swoje serwisy i oddając rywalce tylko gemy przy jej podaniu. W ostatnim gemie Moskwianka obroniła dwie piłki setowe, ale ostatecznie Polka zwyciężyła 6:3 i pewna siebie przystąpiła do drugiej rundy.

Kolejny set rozpoczął się od dwóch break-pointów na korzyść reprezentantki Polski, która i tę rundę rozpoczęła od prowadzenia 3:0. Graczowa postawiła największy opór w piątym gemie, gdy przegrywała już 0:4. Przy stanie 40:40 Rosjanka dwukrotnie wypracowywała przewagę, ale również dwa razy pozwoliła na to rywalce. Ostatecznie to znów Polka wyszła zwycięsko z tej walki, zaliczając kolejne przełamanie w tym secie. Takiej supremacji Linette nie mogła wypuścić z rąk i już w szóstym gemie serwowała o zwycięstwo w meczu. Rosjanka dwukrotnie wybroniła piłki meczowe, ale to było wszystko na co mogła sobie pozwolić, oddając drugiego seta 0:6.

Magdalena Linette [54] - Warwara Graczowa [72]: 6:3, 6:0