ATP Genewa: awans Kamila Majchrzaka

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 15.05.2022, 20:00

Kamil Majchrzak wygrał 6:1, 6:7(4), 6:3 w pierwszej rundzie turnieju WTA 250 w Genewie. Polak w kolejnej rundzie zmierzy się ze zwycięzcą meczu Dominic Thiem - Marco Cecchinato.

Pierwszy set przebiegł pod dyktando piotrkowianina. Bublik w swoim pierwszym gemie serwisowym popełnił trzy podwójne błędy i stracił podanie. Również przy następnym podawaniu przez Kazacha, ten nie utrzymał serwisu. Majchrzak w 20 minut wygrał 6:1.

W drugiej odsłonie mecz wyrównał się. Rywal Polaka podniósł poziom serwisowy i grał staranniej. Obyło się bez przełamań, a nawet break pointów, co dało tie-breaka. W nim górą był Bublik.

W decydującej partii pierwsze siedem gemów serwisowych padło łupem podających. Po drodze jednak Kazach zmarnował pięć szans na przełamanie, przy dwóch takich Majchrzaka. W ósmym gemie Bublik stracił serwis, popełniając podwójny błąd, a chwilę później Polak pewnie przypieczętował zwycięstwo.

Kamil Majchrzak (POL) - Alexander Bublik (KAZ) [8]: 6:1, 6:7(4), 6:3