PGNiG Superliga kobiet: Zagłębie i Energa nadal bez porażki

• Data publikacji: 19.09.2018, 21:40

W środę rozegrano wszystkie mecze czwartej kolejki PGNiG Superligi kobiet. Kolejne mecze wygrały Zagłębie Lubin i Energa AZS Koszalin.

Metraco Zagłębie Lubin i Energa AZS Koszalin to jedyne zespoły, które po czterech kolejkach mają na swoim koncie komplet punktów. W 4. serii gier Zagłębie spokojnie wygrało 23:16 ze Startem Elbląg. Mecz Energi z Piotrcovią był wyrównany tylko do przerwy. Po 30 minutach koszalinianki prowadziły różnicą 2 bramek. W drugiej połowie Energa zdeklasowała rywalki i wygrała 30:20.

Kolejne trzy zespoły wygrały w tym sezonie trzy spotkania i jedno przegrały. Wśród nich jest MKS Perła Lublin. Mistrzynie Polski rozgromiły dzisiaj 43:21 ostatni w tabeli UKS PCM Kościerzyna. Po zwycięstwo 29:21 w meczu z Ruchem Chorzów sięgnęły zawodniczki KPR-u Gminy Kobierzyce. Pogoń Szczecin po ciekawym meczu pokonała 34:32 Koronę Handball Kielce i ma na swoim koncie także 9 punktów. Pierwszy triumf w sezonie odniosła Arka Gdynia. Zespół z Pomorza okazał się lepszy od KPR-u Jelenia Góra, który jeszcze nie zdobył punktów.