Kolarstwo torowe - PN: Mateusz Rudyk blisko medalu

• Data publikacji: 16.05.2022, 09:18

W Miltonie zakończyła się druga runda Pucharu Narodów w kolarstwie torowym. Polacy zakończyli zmagania bez dorobku medalowego. Najbliżej podium był Mateusz Rudyk, który w sprincie zajął czwarte miejsce.

Ostatni dzień był najlepszy dla naszych reprezentantów. Blisko pierwszego medalu dla Polski był Mateusz Rudyk. W kwalifikacjach polski sprinter uzyskał czas 9,587 i był trzeci za Australijczykami - Matthewa Richardsona i Matthewa Glaetzera. Daniel Rochna miał 22. czas, a w 1/16 finału przegrał z Kento Yamasakim. Mateusz Rudyk miał w tej rundzie wolny los, a w 1/8 finału triumfował w pojedynku z Harnisem Turnbullem z Wielkiej Brytanii. Później reprezentant Polski wygrał 2:0 ze wspomnianym wyżej Yamasakim. Rudyk trafił już do strefy medalowej. Półfinał rozpoczął od wygranej z Jeffreyem Hooglandem, ale dwa kolejne biegi należały do Holendra. Naszemu zawodnikowi pozostała walka o brązowy medal. Polak dwukrotnie uległ Jackowi Carlinowi i zajął czwarte miejsce. W finale Matthew Richardson dwukrotnie wygrał z Jeffreyem Hooglandem.

W omnium rywalizował Daniel Staniszewski. Polak miał świetną pozycję wyjściową po scratchu, w którym zajął czwarte miejsce. Dużo słabiej Staniszewski zaprezentował się w wyścigu tempowym, gdzie był 14. Poprawił swoją sytuację po wyścigu eliminacyjnym, w którym uplasował się na drugiej pozycji, przegrywając w finale z Ethanem Hayterem. W klasyfikacji łącznej był piąty. W wyścigu punktowym Staniszewski jako jedyny z czołówki nie nadrobił okrążenia i wygrywając trzy finisze, zajął szóste miejsce z dorobkiem 101 punktów. Na podium stanęli: Ethan Hayter (163 pkt.), Gavin Hoover (128 pkt.) i Jan Willem van Schip (125 pkt.).

W keirinie triumfowała Kelsey Mitchell. W finale Kanadyjka i Mina Sato dojechały do mety, a reszta zawodniczek leżała w kraksie. Wszystkie z wyjątkiem Lei Sophie Friedrich (relegowana) zostały sklasyfikowane na trzeciej lokacie. Marlena Karwacka i Urszula Łoś odpadły po repasażach pierwszej rundzie, zajmując 17. i 25. miejsce. Wyścig madison wygrały Elisa Balsamo i Chiara Consonni z Włoch. Medale zdobyły także Australijki - Alexandra Manly i Chloe Moran oraz Irlandki - Mia Griffin i Alice Sharpe.