Liga Mistrzów: Manchester United gromi na otwarcie

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 19.09.2018, 23:00

W świetnym stylu zainaugurowali rozgrywki Ligi Mistrzów piłkarze Manchesteru United. Podopieczni Jose Mourinho rozgromili w Bernie tamtejszy Young Boys 3:0. Bohaterem meczu został autor dwóch bramek Paul Pogba.

Na początek rywalizacji w grupie H piłkarze Manchesteru United zmierzyli się na trudnym terenie w Bernie. Dotychczasowych spotkań w Szwajcarii angielski zespół z całą pewnością nie wspomina najlepiej. W 2011 r. oraz w ubiegłym roku Czerwone Diabły doznały dwóch bolesnych porażek z FC Basel. Nic nie wskazywało, aby dzisiejsze spotkanie z Young Boys miało być spacerkiem. Zwłaszcza patrząc na to co podopieczni Mourinho pokazują w tym sezonie Premier League.

Od początku spotkania piłkarze z Manchesteru próbowali narzucić swoje warunki. Rajdami po skrzydle popisywał się debiutujący Portugalczyk Diogo Dalot. Mimo optycznej przewagi United to gospodarze stworzyli jako pierwsi dogodną sytuację. W 8. minucie Guillaume Hoarau wygrał pojedynek główkowy z Lindelofem, ale uderzył obok słupka bramki Davida De Gei. Nieoczekiwanie stopniowo inicjatywę przejmowali zawodnicy Young Boys. W 16. minucie Camara uderzeniem zza pola karnego był blisko otwarcia wyniku, ale w ostatniej chwili swój zespół uratował hiszpański golkiper. Podobną próbę podjął po chwili Fassnach, jednak również bez powodzenia.

W 35. minucie popisał się Paul Pogba. Francuz wymienił podanie na granicy pola karnego z Fredem, przełożył sobie piłkę na lewą nogę i trafił w samo okienko. Właśnie ten moment był przełomowy dla losów tego spotkania. Gospodarze jeszcze przed przerwą sprokurowali rzut karny, który na bramkę zamienił Pogba. Wynik 2:0 dawał zespołowi Mourinho duży komfort przed drugą połową.

Po przerwie swoje szanse mieli kolejno Martial, Fred i Rashford. Ten pierwszy dopiął swego w 66. minucie, kiedy to po szybkiej kontrze swojego zespołu otrzymał świetne podanie od Pogby i strzałem z obrębu pola karnego pokonał Von Ballmoosa. Ten gol ostatecznie podciął skrzydła piłkarzom Young Boys. Mecz na Stade de Suisse zrobił się nudny, ponieważ Czerwone Diabły wyraźnie oszczędzały się przed weekendowym meczem Premier League, a gospodarze nie byli w stanie powalczyć o honorowe trafienie.

Zawodnicy Manchesteru United pokazali się dzisiaj z dobrej strony. Praktycznie przez cały mecz kontrolowali wydarzenia na boisku, dzięki czemu mogą zapisać na swoim koncie trzy punkty. W drugiej kolejce czeka ich jednak zdecydowanie trudniejsze zadanie. Na Old Trafford przybędzie bowiem Juventus Turyn.

Young Boys - Manchester United 0:3 (0:2)

Paul Pogba 35', 44' (rzut karny), Anthony Martial 66'

Young Boys: Von Ballmoos – Mbabu, Camara, Von Bergen, Benito – Fassnacht (Ngamaleu 65'), Sow (Aebischer 59'), Sanogo, Sulejmani – Assalé, Hoarau (Nsame 75')