ATP Genewa: Majchrzak w ćwierćfinale

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 17.05.2022, 22:00

Kamil Majchrzak wygrał 6:2, 6:3 z Marco Cecchinato w meczu turnieju ATP 250 w Genewie. Tym samym Polak awansował do ćwierćfinału, w którym jego przeciwnikiem będzie Richard Gasquet.

W drugiej rundzie turnieju ATP 250 w Genewie los skrzyżował Kamila Majchrzaka z Marco Cecchinato. Włoch to półfinalista Roland Garros z 2018 roku. Jednak od pewnego czasu notowane przez niego wyniki pokazywały, że był daleki od dawnej dyspozycji. W światowym rankingu niegdyś 16. tenisista świata klasyfikowany był ma 134. miejscu, co spowodowało, że aby dostać się do turnieju głównego, musiał przejść eliminacje. W nich okazał się lepszy od Juliana Lenza i Pablo Cuevasa, zaś w pierwszej rundzie pokonał rekonwalescenta Dominica Thiema. Polak w inauguracyjnym spotkaniu ograł Alexandra Bublika.

Mecze pomiędzy Polakiem a Włochem zaczął się w wymarzony sposób dla naszego reprezentanta. Nieudany dropszot i niewymuszony błąd z bekhendu dały Majchrzakowi przewagę podwójnego przełamania. Serwując na 6:1, piotrkowianin wyrzucił bekhend i stracił serwis, ale po zmianie stron podwójny błąd serwisowy 134. zawodnika świata dał Polakowi seta.

W drugiej partii jako pierwszy przełamał Włoch. Półfinalista Roland Garros nie utrzymał jednak serwisu. Następnie Majchrzak wyszedł ze stanu 0:40 w trzecim gemie i przełamał Cecchinato w szóstym. Jego rywal nie znalazł odpowiedzi na wyrównanie stanu rywalizacji. Piotrkowianin zwieńczył mecz po 70. minutach gry. W ćwierćfinale jego rywalem będzie Richard Gasquet, który pokonał w dwóch setach najwyżej rozstawionego Daniła Miedwiediewa.

Kamil Majchrzak (POL) - Marco Cecchinato (ITA) [Q]: 6:2, 6:3