Liga Europy: Eintracht Frankfurt wygrywa po serii jedenastek
Miguelazo84/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 18.05.2022, 23:55

Piłkarze Eintrachtu Frankfurt sięgnęli po trofeum za wygranie Ligi Europy! Niemiecki zespół pokonał Glasgow Rangers w finałowym starciu po serii rzutów karnych, wygranej 5:4. Wcześniej po 90 minutach mieliśmy remis 1:1, a w dogrywce nie padły żadne bramki.

Początek spotkania to zdecydowana przewaga piłkarzy Eintrachtu, którzy już w jedenastej minucie mieli świetną okazję do objęcia prowadzenia. W dogodnej sytuacji próbę Daichiego Kamady obronił jednak Allan McGregor, utrzymując bezbramkowy remis. Dziewięć minut później czujność bramkarza przeciwników sprawdził Ansgar Knauff, ale Szkot ponownie stanął na wysokości zadania. W 26. minucie bliscy odpowiedzi byli zawodnicy z Glasgow, ale swojej szansy nie wykorzystał Joe Aribo. W następnych akcjach to wciąż Eintracht dominował, ale dwóch kolejnych okazji nie wykorzystał Filip Kostic i do przerwy mieliśmy wynik 0:0.

Po zmianie stron doszło do bardzo ciekawej sytuacji w polu karnym Rangers, gdzie przewrócił się Rafael Borre. Po długiej analizie VAR sędzia nie zdecydował się jednak na podyktowanie jedenastki, a już w 57. minucie Szkoci wyszli na prowadzenie po bramce Aribo. Napastnik Szkotów wykorzystał błąd defensywy przeciwników i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Niemiecka drużyna nie podłamała się jednak i już dwanaście minut później zdołała odpowiedzieć, gdy celnym uderzeniem popisał się Kostic. Taki wynik utrzymał się już do końca i czekała nas dogrywka.

W pierwszej części nie działo się zbyt wiele i wszystko zapowiadało, że do rozstrzygnięcia będą potrzebne rzuty karne. W drugiej połowie dogrywki piłkarze weszli jednak na wyższe obroty, a w samej końcówce niesamowicie bliscy zapewnienia sobie wygranej byli Rangers. W najważniejszym momencie kosmicznymi interwencjami popisywał się jednak Kevin Trapp, zapewniając zespołowi utrzymanie remisu, a także serię rzutów karnych.

W decydującej o zwycięstwie serii jedenastek jedynym piłkarzem, który się pomylił, okazał się Aaron Ramsay, który strzelił wprost w bramkarza. W ten sposób Eintracht Frankfurt wygrał 5:4, a decydujące uderzenie oddał Borre.

Eintracht Frankfurt — Glasgow Rangers 1:1 (1:1) 5:4 k.

Bramki: 69' Borre — 57' Aribo

Eintracht: Trapp — Tuta (59' Hasebe), Toure, Ndicka (100' Lenz) — Knauff, Sow (106' Hrustic), Rode (90' Jakic), Kostic — Lindstrom (70' Hauge), Kamada — Borre

Rangers: McGregor — Tavernier, Goldson, Bassey, Barisic (117' Roofe) — Jack (74' Davis), Lundstram — Kent, Wright (74' Sakala [117' Ramsey]), Kamara (91' Arfield) — Aribo (101' Sands)

Żółte kartki: — 62' Aribo, 73' Wright

Sędzia: S. Vincic