Boks - MŚ: brązowy medal Lidii Fidury
Kristin Wall/flickr

• Data publikacji: 19.05.2022, 09:43

Od blisko tygodnia w Stambule trwają mistrzostwa świata w boksie kobiet. Na sukcesy naszych zawodniczek musieliśmy poczekać do prawie samego końca zawodów. W kategorii powyżej 81 kilogramów brązowy medal zdobyła Lidia Fidura. Pewna medalu jest już także Oliwia Toborek (do 81 kg).

Lidia Fidura startowała w najwyższej kategorii wagowej. Rywalizację rozpoczęła od ćwierćfinału, w którym pewnie wygrała 5:0 z Mariją Łowczyńską z Ukrainy. Tym samym Polka była już pewna medalu. W walce o awans do finału zmierzyła się z Sennur Demir. Rywalizację zdominowała reprezentantka gospodarzy, która triumfowała 5:0. W finale Turczynka walczyć będzie z Khadiją Mardi z Maroka. Walki o brązowy medal nie są rozgrywane, więc Lidia Fidura zdobyła brązowy krążek.

Trwa wspaniały sen Oliwii Toborek. 19-letnia zawodniczka wystartowała na czempionacie jedynie dzięki temu, że zrezygnować musiała kontuzjowana Martyna Jancelewicz. Toborek wykorzystuje swoją szansę. W 1/4 finału zmagań w kategorii do 81 kilogramów reprezentantka naszego kraju pokonała 3:0 Rumunkę Aleksandrę Petcu. W półfinale Polka okazała się lepsza od Australijki Jessicy Bagley - 3:2. Oliwia Toborek jest już pewna zdobycia przynajmniej srebrnego medalu. W finale o złoto zmierzy się z Litwinką Gabriele Stonkute.