ATP Genewa: ćwierćfinałowa porażka Majchrzaka

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 19.05.2022, 19:38

Kamil Majchrzak nie zagra w półfinale turnieju ATP w Genewie. Polak przegrał swój ćwierćfinałowy pojedynek z doświadczonym Francuzem Richardem Gasquetem 2:6 4:6, odpadając z rywalizacji.

Kamil Majchrzak w turnieju ATP w Genewie prezentował się do tej pory całkiem dobrze. Miał on bowiem za sobą dwa zwycięstwa, a w ćwierćfinale z pewnością liczył na kolejne. Jego rywalem był jednak doświadczony francuski tenisista Richard Gasquet. Spotkanie rozpoczęła wyrównana batalia w gemie serwisowym Polaka, w którym udało mu się obronić trzy piłki setowe i utrzymać podanie. Po chwili także Francuz obronił swój serwis, by później przełamać serwis rywala. Choć Majchrzak był bliski szybkiego odrobienia strat, nie był w stanie wykorzystać breakpointa, co dawało przeciwnikowi prowadzenie 1:3. Po dwóch gemach wygranych przez serwujących Gasquet zanotował kolejne przełamanie, by później zamknąć partię przy swoim serwisie, wykorzystując trzecią piłkę setową i tryumfując 2:6.

Również drugi set rozpoczął bardzo wyrównany gem serwisowy Polaka, który udało mu się zapisać na swoją korzyść. Także kolejne odsłony na swoim koncie zapisywali podający, jednak z większą łatwością swój serwis utrzymywał Gasquet. Serię wygrywanych podań przerwał Francuz, który w siódmym gemie łatwo przełamał Majchrzaka, wychodząc na 3:4. Po wygranym serwisie prowadzący tenisista z Francji był o krok od zwycięstwa. Choć swoje podanie obronił też Majchrzak, po chwili Gasquet wygrał swojego gema serwisowego do zera, zamykając partię wynikiem 4:6 i awansując do półfinału imprezy.

Kamil Majchrzak (POL) - Richard Gasquet (FRA) 2:6 4:6

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.