PGL Major: FaZe i Spirit pierwszymi półfinalistami Majora!
Stefan Petrescu | PGL

• Dodał: Mateusz Krupa
  • Data publikacji: 19.05.2022, 23:25

Poznaliśmy pierwszych półfinalistów PGL Major Antwerp 2022. Awans do dalszej fazy wywalczyły drużyny FaZe i Spirit. Już jutro poznamy kolejnych uczestników 1/2 finału. Przed szansą na wejście do grona najlepszej czwórki turnieju powalczy ENCE z dwoma Polakami w składzie, które zmierzy się z Copenhagen Flames oraz NaVi z Heroic.

NiP 1:2 FaZe

(Nuke 10:16, Overpass 16:13, Inferno 8:16)

Pierwszą mapą było de_nuke. Kapitalnie zaczęli ten mecz zawodnicy NiP. Wygrali oni rundę pistoletową, co pozwoliło im na zdobycie przewagi, gdyż w pewnym momencie prowadzili 5:0. Do głosu doszli jednak gracze FaZe. Twistzz ugrał ważnego clutcha 1vs2 i dodał pewności siebie sobie jak i swoim kolegą. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:6 dla szwedzkiej organizacji. Druga część mapy to już kompletna dominacja FaZe. Pozwolili przeciwnikom na zdobycie tylko jednej rundy i tym samym wygrali de_nuke 16:10.

Przenieśliśmy się na de_overpass. Wygrana "pistoletówka" przez karrigana i spółkę, lecz potem runda force zdobyta przez Ninjas in Pijamas. Zdecydowanie bardziej zacięta mapa od poprzedniej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:7 dla FaZe. Druga część podobnie jak pierwsza zakończyła się wygraną rundą pistoletową przez lidera rankingu HLTV, ale ponownie do głosu w rundzie force doszli gracze NiP. Zaczęli oni serie wygranych pojedynków i tym samym wyszli na prowadzenie. Świetne zawody rozgrywał hampusBrollan, którzy skończyli kolejno z 30 i 28 fragami na swoim koncie. Ostatecznie Szwedzi wygrali de_overpass 16:13 i doprowadzili do wyrówania w meczu.

Decydującą mapą było de_inferno. Tutaj lepiej zaczęli zawodnicy Ninjas in Pijamas, lecz na odpowiedź FaZe nie musieliśmy czekać długo. Obie ekipy wygrywały rundy seriami i do przerwy ponownie mieliśmy wynik "na styku", czyli 8:7. Po zmianie stron podobnie jak na pierwszej mapie FaZe nie pozostawiło złudzeń rywalom i wygrali wszystkie rundy po stronie antyterrorystów. Tym samym poznaliśmy pierwszego półfinalistę.

Spirit 2:0 FURIA

(Vertigo 16:12, Ancient 16:8, Mirage)

Pierwszą mapą wybraną przez brazylijski zespół było de_vertigo. "Pistoletówka" wpadła jednak na konto Spirit. FURIA szybko odpowiedziała i wygrała trzy starcia z rzędu. Następnie serią zwycięskich rund mogła pochwalić się rosyjska organizacja i w pewnym momencie mieliśmy wynik 7:3. Drużyna z Ameryki Południowej nie złożyła broni i zdobyła pozostałe punkty po stronie antyterrorystów, co pozwoliło na minimalne prowadzenie 8:7. Po zmianie stron to Spirit wyglądało lepiej i nie pozwalając na zbyt wiele swoim rywalom wygrali mapę 16:12.

Przenieśliśmy się na de_ancient i tutaj wyglądało to bardzo podobnie jak na pierwszej mapie. Żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć na kilka rund i utrzymać przewagi, co poskutkowało wynikiem 8:7 do przerwy. Jednak po stronie CT, Spirit pokazało prawdziwą moc i oddali tylko jedną rundę przeciwnikom. Ancient zakończył się wynikiem 16:8 dla zespołu z regionu CIS i tym samym poznaliśmy drugiego półfinalistę. W 1/2 finału zmierzą się z FaZe.