Piłka ręczna - Bundesliga: zwycięskie Fuchse i Magdeburg, remis w Minden
Pixabay

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 19.05.2022, 23:45

W czwartkowe popołudnie na parkietach Bundesligi rozpoczęto 31. serię spotkań. Rozegrane zostały trzy mecze tej kolejki. Ponadto zaległości nadrabiały między innymi zespoły SC Magdeburga i Fuchse Berlin, które odnotowały kolejne zwycięstwa na swoich kontach.

Drużyny SC Magdeburga i Fuchse Berlin nie miały większych problemów z pokonaniem swoich przeciwników z zaległych kolejek. Gracze z Magdeburga na własnym terenie podejmowali zamykających tabelę szczypiornistów TUS N-Lubbecke. Liderzy rozgrywek byli zdecydowanymi faworytami i mimo wyrównanych pierwszych dziesięciu minut spotkania szybko zaczęli dyktować warunki. Na półmetku przyjezdni tracili do rywali tylko trzy punkty, ale druga połowa szybko zweryfikowała dyspozycję obu drużyn. Gospodarze fantastycznie układali swoje akcje, dominując w każdym elemencie gry i po wspaniałych seriach punktowych rozbili zespół z Lubeki 38:20.

Pewne zwycięstwo odnotowali również zawodnicy Fuchse Berlin, którzy u siebie zmierzyli się z ekipą Frisch Auf Goppingen. Pierwsza połowa spotkania prezentowała się jednak wyrównanie. Oba zespoły nie zwalniały tempa w ofensywie i długo wymieniały się udanymi akcjami. W końcówce natomiast naciskać zaczęli gospodarze, schodząc na przerwę z solidną zaliczką po trafieniu Hansa Lindberga (22:18). To właśnie Duńczyk po raz kolejny świetnie sprawował się w roli lidera ofensywy, notując dziesięć bramek i stuprocentową skuteczność. W drugiej części meczu goście próbowali gonić, ale drużyna ze stolicy do samego końca kontrolowała przebieg gry i cieszyła się z triumfu, awansując też na trzecią pozycję w ligowej tabeli.

Zaległe spotkanie 12. kolejki:

SC Magdeburg - TUS N-Lubbecke 38:20 (16:13)

Zaległe spotkanie 23. kolejki
Fuchse Berlin - Frisch Auf Goppingen 37:31 (22:18)

W planowo rozgrywanej 31. serii gier zwycięstwa na swoim koncie zapisały drużyny HSG Wetzlar i TBV Lemgo. Remisem z kolei zakończyło się spotkanie TSV GWD Minden oraz TSV Hannover Burgdorf. W tym pojedynku od samego początku nie brakowało emocji. Oba zespoły próbowały uciekać rywalom, ale ci odpowiadali pięknym za nadobne. W drugiej połowie spotkania swoje szanse mieli goście z Hannoveru, którzy po trafieniach Jonathana Edvardssona wyszli na trzypunktowe prowadzenie (17:20). Przyjezdni jednak nie zdołali wykorzystać swoich szans, a bramka Justusa Richtzenhaina w ostatniej minucie zapewniła drużynie gospodarzy remis (26:26).

Spotkania 31. kolejki:
HBW Balingen-Weilstetten - HSG Wetzlar 24:28 (24:28)
MT Melsungen - TBV Lemgo 18:23 (8:10)
TSV GWD Minden - TSV Hannover Burgdorf 26:26 (12:12)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.