Hokej - MŚ: dzień pod znakiem pożaru

• Data publikacji: 19.05.2022, 23:04

Reprezentacje Stanów Zjednoczonych, Czech, Niemiec i Kanady wygrały w kolejnym dniu mistrzostw świata elity w hokeju na lodzie. Jednak najwięcej zainteresowania wzbudził pożar w hali w Helsinkach.

Grupa A

Czwartkowe mecze grupy A były opóźnione. To dlatego, że w hali w Helsinkach doszło do pożaru. Hokeiści reprezentacji Danii i Niemiec wyjechali na lód dwie godziny później niż planowano. W spotkaniu padła tylko jedna bramka. Trzecie zwycięstwo na turnieju Niemcom zapewnił trafieniem w przewadze Marc Michaelis. Nasi zachodni sąsiedzi zrobili ważny krok w stronę 1/4 finału. Duńczycy o awans będą grać zapewne do samego końca. Blisko niespodzianki było w meczu Kanady z Kazachstanem. Ostatni zespół tabeli prowadził 1:0 i 2:1, ale potem inicjatywę przejęła drużyna z Ameryki Północnej i triumfowała 6:3. Hat-tricka zanotował Dylan Cozens. Kanadyjczycy prowadzą w grupie z kompletem zwycięstw, a Kazachowie zamykają tabelę, bez wygranej tak jak Włosi.

Niemcy - Dania 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Kanada - Kazachstan 6:3 (3:2, 1:0, 2:1)

Grupa B

Amerykanie wywiązali się z roli faworyta w meczu z Wielką Brytanią. Na pierwszą bramkę jednak trzeba było czekać aż pół godziny gry. Wynik otworzył Ben Meyers, a trzeciej tercji Kieffer Bellows dwoma trafieniami ustalił rezultat na 3:0. Brytyjczycy przegrali już po raz czwarty i w grupie B są jedyną ekipą bez zwycięstwa. Nie było niespodzianki także w drugim spotkaniu. Czechy pokonały Łotwę. Nasi południowe sąsiedzi prowadzili 5:0 już po pierwszej tercji. Jedną z bramek strzelił Dawid Pastrnak. Zawodnik Boston Bruins przyjechał do Finlandii po odpadnięciu jego drużyny z rywalizacji w NHL. Honorowego gola dla Łotyszy zdobył Arturs Kulda.

Wielka Brytania - Stany Zjednoczone 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Czechy - Łotwa 5:1 (5:0, 0:0, 0:1)