NHL: gol w końcówce dla Tampy na wagę prowadzenia 2:0
alfred smith/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 20.05.2022, 09:21

Trwa rywalizacja w drugiej rundzie play-off ligi NHL. Po drugie wyjazdowe zwycięstwo dzięki bramce w samej końcówce sięgnęli hokeiści Tampa Bay Lightning. W innej serii do wyrównania doprowadzili St. Louis Blues.

Florida Panthers nie wykorzystali przewagi własnego lodowiska na początku serii z Tampa Bay Lightning. Zespół gości sięgnął po drugą wygraną. W 13. minucie wynik otworzył Corey Perry. Pod koniec drugiej tercji do wyrównania doprowadził Eetu Luostarinen po błędzie bramkarza Andrieja Wasilewskiego. Wydawało się, że dojdzie do dogrywki. Jednak w ostatnich sekundach hokeiści z Tampy przejęli krążek w tercji rywali. Guma trafiła do znajdującego się przed bramką Rossa Coltona, który zadał decydujący cios. Mała liczba trafień spowodowana była świetną dyspozycją bramkarzy. Wasilewski nie licząc błędu przy straconym golu, obronił aż 35 strzałów.

Florida Panthers - Tampa Bay Lightning 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

St. Louis Blues doprowadzili do remisu 1:1 w serii z Colorado Avalanche. Najlepszy zespół sezonu zasadniczego w Konferencji Zachodniej zanotował spore potknięcie. W pierwszej tercji nie padło żadne trafienie. W drugiej odsłonie gry bramki dla ekipy z St. Louis zdobyli Jordan Kyrou i David Perron. Avalanche wrócili do walki o wygraną po golu w przewadze Gabriela Landeskoga. Potem drugie trafienie zaliczył Perron, a wynik na 5:1 ustalił Brandon Saad.

Colorado Avalanche - St. Louis Blues 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)