Hokej - MŚ: Niemcy i Finowie rozgromili rywali

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 20.05.2022, 22:00

Podczas piątkowych zmagań rozgrywanych w ramach mistrzostw świata w hokeju na lodzie faworyci zwyciężali w komplecie. Prawdziwy popis dały reprezentacje Niemiec i Finlandii.

Jako pierwsi w piątek zaprezentowali się Niemcy, którzy mierzyli się z Włochami oraz Finowie, których rywalami byli Brytyjczycy. Oba spotkania były niezwykle jednostronne. Niemcy mecz na swoją korzyść rozstrzygnęli już w zasadzie w pierwszej tercji, w której zdobyli aż cztery bramki nie tracąc przy tym żadnej. Nasi zachodni sąsiedzi podwyższyli prowadzenie w drugiej tercji o kolejną bramkę. W ostatniej części gry Niemcy zdecydowanie się rozluźnili i trzecia tercja zakończyła się remisem 3:3. Niemcy triumfowali ostatecznie 9:4. Równie dobrze zaprezentowali się Finowie. Gracze ze Skandynawii po pierwszej tercji prowadzili 2:0 i konsekwentnie rozbudowywali swoją przewagę w kolejnych częściach gry. Finowie grali niezwykle równo i każdą z tercji wygrali stosunkiem 2:0 co końcowo dało im zwycięstwo 6:0.

Więcej emocji mieliśmy w wieczornych spotkaniach, w których mierzyli się ze sobą Kazachowie i Słowacy oraz Łotysze i Austriacy. Nasi południowi sąsiedzi dość nieoczekiwanie mieli duże problemy z rywalami w pierwszej tercji, po której przegrywali 2:1. Faworyci zagrali jednak na miarę możliwości w drugiej części gry. Słowacy wbili rywalom trzy bramki w drugiej tercji i znaleźli się w bardzo dobrej sytuacji przed ostateczną rozgrywką. W niej Kazachowie zebrali się jeszcze do walki i zdobyli punkt, ale na nic więcej nie było ich stać. Słowacy wygrali 4:3. Równocześnie trwał zacięty bój między Łotyszami i Austriakami. W tym spotkaniu długo nikt był w stanie zdobyć bramki. Strzelanie zaczęło się na dobre w drugiej tercji, w której padło aż pięć bramek, a na prowadzenie 3:2 wyszli Łotysze. Austriacy zdołali jednak odpowiedzieć rywalom i wymusili dogrywkę. W niej nie zapadło rozstrzygnięcie co oznaczało konkurs rzutów karnych. W nich skuteczniejsi byli gracze z Łotwy, którzy ostatecznie triumfowali 4:3.

Niemcy - Włochy 9:4 (4:0, 2:1, 3:3)

Finlandia - Wielka Brytania 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Kazachstan - Słowacja 3:4 (2:1, 0:3, 1:0)

Łotwa - Austria 4:3 (0:0, 3:2, 0:1, 0:0.d, 2:1.k)