NHL: udany pościg Oilers

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 21.05.2022, 07:40

Udany pościg i zwycięstwo nad Calgary Flames zaliczył Edmonton Oilers, drugą wygraną nad Rangers odnieśli Hurricanes.

Niewiele działo się, biorąc pod uwagę liczbę strzelonych goli na lodowisku Caroliny. Każda z drużyn miała swoje okazje, ale w pierwszej tercji w bramce gospodarzy niepokonany był Antii Raanta, a gości przed utratą bramki uratował słupek. Wynik spotkania otworzył w 36. minucie Brendan Smith po świetnym podaniu Sebastiana Aho, Huragany grały wtedy w liczebnym osłabieniu. W końcówce drugiej odsłony hokeistom z Raleigh nie udało wykorzystać się z kolei gry w podwójnej przewadze. Sytuacja na tablicy wyników nie ulegała zmianie, wobec tego na niecałe trzy minuty przed końcem czasu trener Rangersów wycofał golkipera do boksu, niestety sytuacja ta przyniosła tylko kolejnego gola dla miejscowych, którego dwie sekundy przed końcem zdobył Aho. Carolina prowadzi już w rywalizacji play-off 2:0.

Carolina Hurricanes - New York Rangers 2:0 (0:0, 1:0, 1:0), stan rywalizacji 2:0 dla Caroliny.

Dużo emocji było w Calgary, gdzie od prowadzenia rozpoczęli Flames. Po nieco ponad sześciu minutach Płomienie miały już na koncie dwa gole po celnych uderzeniach Stone'a i Ritchiego, jeszcze w tej samej tercji kontaktową bramkę zdobył Keith. Wraz z początkiem drugiej odsłony na 3:1 podwyższył Toffoli, ale Olejarze zaliczyli udany pościg, Markstroma pokonali McDavid i Bouchard. W trzeciej tercji Edmonton kontynuował swoją passę, najpierw Hyman dał pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu swojej ekipie grającej w tym momencie w osłabieniu, wynik ustalił Draisaitl. Swoim zwycięstwem goście wyrównali stan rywalizacji play-off.

Calgary Flames - Edmonton Oilers 3:5 (2:1, 1:2, 0:2), stan rywalizacji 1:1.