PGL Major: ENCE w półfinale Majora! NaVi lepsze od Heroic
Stefan Petrescu | PGL

• Dodał: Mateusz Krupa
  • Data publikacji: 20.05.2022, 23:30

Mamy polski akcent w półfinale PGL Major Antwerp 2022! Zespół ENCE z dwoma Polakami w składzie pokonał Copenhagen Flames 2:0 i awansował do najlepszej czwórki turnieju. Stawkę uzupełnili obecni mistrzowie świata, czyli drużyna NaVi, która pokonała Heroic. Już w sobotę poznamy parę finalistów mistrzostw świata w CS:GO.

ENCE 2:0 Copenhagen Flames

(Vertigo 16:10, Nuke 16:12, Ancient)

Spotkanie zaczęliśmy na mapie de_vertigo. Runda pistoletowa wpadła na konto ENCE po rozbrojeniu bomby. Potem do głosu doszła duńska organizacja i zdobyła ona dwa punkty. Jednak następnie oglądaliśmy prawdziwą dominacje zespołu hadesadychy, którzy pozwolili rywalom na zdobycie jeszcze tylko jednej rundy i pierwszą połówkę zakończyli  z wynikiem 12:3. Po zmianie stron Copenhagen Flames wygrało pięć rund z rzędu i zanosiło się na comeback Duńczyków. Na szczęście ENCE zdołało wygrać cztery starcia i mapa de_vertigo wpadła na ich konto.

Przenieśliśmy się na de_nuke. "Pistoletówka" została zdobyta przez ekipę z Danii, ale dobrze rozegrana runda force przez terrorystów pozwoliła im na wyrównanie. Potem jednak seria wygranych rund przez Copenhagen Flames pozwoliła im zdobyć przewagę i tym samym wygrać pierwszą połowę 9:6. Druga część mapy to już deklasacja ze strony "polskiej" drużyny. Pozwolili przeciwnikom na ugranie tylko trzech punktów i tym samym wygrali de_nuke 16:12, a cały mecz 2:0. Teraz mogli ze spokojem czekać na swojego rywala, którym będzie NaVi lub Heroic.

NaVi 2:1 Heroic

(Inferno 10:16, Ancient 16:14, Nuke 16:8)

Pierwszą mapą tego pojedynku było de_inferno wybrane przez Heroic. NaVi zaczęło od dwóch wygranych rund jednak potem to duńska organizacja doszła do głosu i zaliczyła serie zwycięskich starć. Widać było, że lepiej czuli się na tej mapie zawodnicy z Danii i potrafili zdominować obecnych mistrzów świata. Pierwszą połówkę wygrali 9:6. Po zmianie stron niewiele się zmieniło i pierwsza mapa tego meczu wpadła na konto Heroic wynikiem 16:10.

Przenieśliśmy się na de_ancient. Tutaj już oglądaliśmy zdecydowanie bardziej zacięte widowisko. Ukraińska organizacja wskoczyła na swój odpowiedni poziom i zaczęła wygrywać rundy seriami. Heroic nie pozostało dłużne i potrafiło odpowiedzieć tym samym. Do przerwy lekką przewagę miało NaVi, prowadząc 9:6. Po przerwie to Duńczycy zdobyli kilka punktów z rzędu i wydawało się, że zamkną to spotkanie w dwóch mapach. Jednak końcówka de_ancient należała do mistrzów świata i ostatecznie wygrali oni 16:14.

Decydującą mapą było de_nuke. Pierwsza połówka, mimo wygranej pistoletówki przez Heroic, to prawdziwy pokaz siły simple'a i spółki. Kapitalne zawody rozgrywał również electronic, który zakończył tę mapę z 30 fragami. NaVi po stronie antyterrorystów pozwoliło rywalom na zdobycie tylko trzech rund, więc po zmianie stron dopełniło formalności, zgarnęło decydującą mapę i wygrało cały mecz 2:1. Tym samym zmierzą się z ENCE w półfinale PGL Major Antwerp 2022.