NBA: kapitalny powrót i kolejne zwycięstwo Warriors
Cyrus Saatsaz/Wikimedia Commons

• Dodał: Marcin Weiss
  • Data publikacji: 21.05.2022, 12:00

Golden State Warriors odrobili 19-punktową stratę i pokonali Dallas Mavericks 126:117. Tym samym zespół Steve'a Kerra prowadzi już 2-0 w Finale Konferencji Zachodniej.

Początek spotkania to całkowita dominacja przyjezdnych, którzy po siedmiu minutach prowadzili aż 26:10. Kluczową rolę odgrywała defensywa podopiecznych Jasona Kidda, która wymuszała straty po stronie rywali, które następnie prowadziły do szybkich kont i łatwych punktów. Jak ryba w wodzie na parkiecie w Chase Center czuł się Luka Doncić (42pkt/5zb/8as/3prz) — Słoweniec już w pierwszej kwarcie zapisał na koncie 18pkt/3zb/2as/2prz, trafiając 6/9 rzutów z gry. W drugiej odsłonie do swojego lidera dołączyli Jalen Brunson (31pkt/7zb/5as) oraz Reggie Bullock (21pkt/3zb), zapewniając drużynie 22 oczka. Dodatkowo Mavs trafili aż 9/12 prób zza łuku, co sprawiło, że w pewnym momencie osiągnęli aż 19-punktową przewagę, a na przerwę schodzili przy wyniku 72:58.

Po zmianie stron ofensywa gości całkowicie stanęła, a ich skuteczność w trzeciej kwarcie wynosiła fatalne 26%. Z kolei w barwach Warriors niespodziewanym bohaterem okazał się Kevon Looney (21pkt/12zb), który w niecałe jedenaście minut zdobył jedenaście oczek oraz zebrał pięć piłek (trzy w ataku), zapewniając ekipie punkty drugiej szansy. W ten sposób gospodarze odrobili prawie całą stratę, przegrywając na dwanaście minut przed końcem 83:85. W decydującej odsłonie oba zespoły grały na bardzo wysokiej skuteczności w ataku, ale lepiej wyglądało to w przypadku Wojowników (60% vs 79%). Miejscowi byli niemalże perfekcyjni, prezentując doskonały ruch piłki oraz dokładność w swojej grze. Kluczową rolę odegrali Stephen Curry (32pkt/8zb/5as) oraz Jordan Poole (23pkt/5as/2prz), zapewniając drużynie 22 punkty. Ostatecznie Golden State Warriors pokonali Dallas Mavericks 126:117 i prowadzą już 2-0 w Finale Konferencji Zachodniej.

Golden State Warriors — Dallas Mavericks 126:117 [2-0] (25:32, 33:40, 25:13, 43:32)