Wspinaczka sportowa - PŚ: polska dominacja w Salt Lake City, trzy Polki na podium!
Simon Legner/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 21.05.2022, 12:04

W Salt Lake City odbyła się kolejna runda Pucharu Świata we wspinaczce na szybkość. Rywalizację zdominowały Polki, które zajęły wszystkie miejsca na podium. Najlepszą z nich była Aleksandra Mirosław. Drugą lokatę zajęła Aleksandra Kałucka, a trzecią Natalia Kałucka.

Już w kwalifikacjach górą była Aleksandra Mirosław, która wygrała je z czasem 6,89 sekundy. Do fazy finałowej awansowały także Aleksandra i Natalia Kałuckie oraz Patrycja Chudziak. Na kwalifikacjach swój start zakończyła Anna Brożek. Polki 1/8 finału przeszły w komplecie. Natomiast w ćwierćfinale odpadła Patrycja Chudziak, sklasyfikowana ostatecznie na szóstym miejscu. W półfinale Aleksandra Mirosław była lepsza od Natalii Kałuckiej, a Aleksandra Kałucka pokonała Emmę Hunt. W wielkim finale po błędzie Kałuckiej triumf odniosła Mirosław z czasem 6,93 sekundy. Dla rekordzistki świata jest to drugie w tym sezonie zwycięstwo. Za to porażkę w półfinale powetowała sobie Natalia Kałucka, która o zaledwie 0,06 sekundy wygrała z Emmą Hunt, co dało jej trzecią lokatę.

Wśród mężczyzn zwycięstwo odniósł Kiromal Katibin. Indonezyjczyk w finale był lepszy od Noaha Bratschiego. Na najniższym stopniu podium uplasował się Veddriq Leonardo. Marcin Dzieński po odpadnięciu w 1/8 finału został sklasyfikowany na 10. miejscu.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się za tydzień, także w Salt Lake City.