NHL: zwycięstwo Avalanche

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 22.05.2022, 07:32

Tylko jeden mecz rozegrany został wczoraj w lidze NHL, a Colorado Avalanche pokonało Saint Louis Blues. Bluesmani już w pierwszej tercji z powodu kontuzji stracili swojego podstawowego golkipera.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodarzy z Saint Louis, bo Colton Parayko zaskoczył w 4. minucie Kuempera strzałem zza bulika. Niestety w 7. minucie Blues stracili swojego podstawowego bramkarza Jordana Binningtona, którego między słupkami zastąpił Ville Husso. Avalanche wyrównało już w 11. minucie po golu Logana O'Connora.

Na prowadzenie Lawiny po raz pierwszy wyszły w 34. minucie, najpierw w zamieszaniu podbramkowym jeszcze w czasie gry gości w przewadze lepszy był Husso, ale na krążek odbity przez Kadriego po podaniu Makara pozostał bez odpowiedzi. Kilka minut później było już 3:1, a Colorado przeprowadziło szybką kontrę zakończoną celnym strzałem Lehkonena. Gospodarze jeszcze raz złapali kontakt pod koniec drugiej tercji po golu O'Reilly'ego.

Avalanche dobiło swoich rywali pod koniec ostatniej części gry, najpierw MacKinnon i Landeskog złapali zbyt wysuniętego do przodu Husso, który nie zdążył z interwencją, piąta bramka padła już po wycofaniu przez Blues golkipera, po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Lehkonen. Colorado prowadzi w play-off 2:1.

Saint Louis Blues - Colorado Avalanche 2:5 (1:1, 1:2, 0:2), Colorado prowadzi 2:1.