Liga Europy: Chelsea wygrywa w Grecji

• Data publikacji: 20.09.2018, 20:46

Bez niespodzianki w Salonikach. Chelsea pokonuje PAOK 1:0 po bramce Williana, który wyprowadził londyńczyków na prowadzenie już w początkowych minutach meczu. Piłkarze ze Stamford Bridge mogli wygrać znacznie wyżej, ale byli bardzo nieskuteczni na przestrzeni całego spotkania.

Już w 7. minucie goście z Londynu wyszli na prowadzenie. Ładny rajd środkiem boiska przeprowadził Ross Barkley. Anglik zagrał do dobrze ustawionego Williana, a ten pokonał Paschalakisa. Grecki bramkarz był bliski skutecznej interwencji, ale ostatecznie nie poradził sobie ze strzałem Brazylijczyka. W 10. minucie ekipa Chelsea była bardzo blisko zdobycia drugiej bramki. Z prawej strony dośrodkowywał Pedro, a niecelnie głową uderzał Alvaro Morata. W 12. minucie pierwszy strzał w tym spotkaniu oddali gospodarze. Głową uderzał Varela, ale reprezentant Wysp Zielonego Przylądka posłał piłkę wysoko nad bramką. Stracona bramka mocno przybiła gospodarzy, którzy nie potrafili w żaden sposób poważniej zagrozić gościom. W 19. minucie ponownie było groźnie pod bramką gospodarzy. Piłkę w polu karnym opanował Morata, ale Hiszpan ponownie uderzył obok bramki. W 21. minucie kolejną dobrą okazję zmarnował Morata, który był okropnie nieskuteczny w tym spotkaniu. 6 minut później znów próbował były piłkarz Realu Madryt, ale po raz kolejny nie trafił nawet w bramkę. W 38. minucie powinno być już 0:2. Pedro otrzymał podanie w polu karnym i stanął oko w oko z golkiperem PAOK'u. Były zawodnik FC Barcelony zlekceważył jednak sytuację i uderzył w sposób przewidywalny dla bramkarza, który zdołał uchronić zespół od utraty bramki.

Po przerwie Chelsea kontynuowała swój napór. W 49. minucie celnie uderzał Willian, ale z jego strzałem bez problemu poradził sobie Paschalakis. Dwie minuty później szczęścia próbował Barkley, ale nie trafił w światło bramki. W 57. minucie Willian dopadł do źle wybitej przez obrońców piłki i od razu próbował zaskoczyć bramkarza rywali. Brazylijczyk uderzył jednak bardzo niecelnie. W 62. minucie londyńczycy znów mieli dobrą sytuację. Z trudnej pozycji ładnie uderzał Marcos Alonso, ale jego strzał został zablokowany przez obrońców. W 72. minucie Pedro był bliski podwyższenia rezultatu, ale jego mocne uderzenie zdołał zatrzymać grecki bramkarz. Dominacja Chelsea w tym spotkaniu była miażdżąca. W 75. minucie ilość oddanych strzałów wyglądała następująco - 1:17 na korzyść The Blues. Gospodarze nie mieli absolutnie nic do powiedzenia w tym spotkaniu i goście zdobyli w pełni zasłużone 3 punkty.

PAOK 0:1 Chelsea (0:1)

(7' Willian)

PAOK: Paschalakis; Tosca, Varela, Khacheridi, Vieirinha; Wernbloom, Mauricio, El Kaddouri, Shakhov (69' Prijović), Jaba (82' Biseswar); Pelkas (62' Warda)

Chelsea: Kepa; Alonso (65' Azpilicueta), Christensen, Ruediger, Zappacosta; Willian, Jorginho (65' Fabregas), Kante, Barkley; Morata (80' Giroud), Pedro