Fortuna 1. Liga: Widzew w Ekstraklasie, Arka i Chrobry w barażach!
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Rafał Kozieł
  • Data publikacji: 22.05.2022, 15:26

Już wszystko jasne! W ostatniej serii spotkań Fortuna 1. Ligi Widzew Łódź zwyciężył z Podbeskiedziem 2:1, zapewniając sobie bezpośredni awans do Ekstraklasy. W barażach powalczą Arka, Korona, Odra oraz Chrobry.

Przed ostatnią serią gier pozostawały dwie niewiadome – który z zespołów, Widzew czy Arka, uzyska bezpośrednią promocję do Ekstraklasy oraz to, który z zespołów jako czwarty zapewni sobie udział w barażach.

Widzewiacy wyszli na prowadzenie już w piątej minucie spotkania z bielszczanami. Prowadząca korespondencyjny pojedynek z piłkarzami RTS-u Arka w meczu z Sandecją na swoje pierwsze trafienie czekała do samego końca pierwszej połowy meczu. Tuż po wznowieniu gry bliżej Ekstraklasy znajdowali się piłkarze Ryszarda Tarasiewicza, bowiem Podbeskidzie wyrównało, jednak ich szczęście trwało zaledwie cztery minuty, bowiem Dominik Kun zdobył bramkę numer dwa dla Widzewia. Ponieważ do końca spotkania w Łodzi więcej bramek nie padło, to gospodarze cieszyli się z powrotu do najwyższego szczebla rozgrywek w Polsce. Arka także wygrała swoje spotkanie, również 2:1, jednak musi zadowolić się udziałem w barażach.

Tam rywalem podopiecznych Janusza Niedźwiedzia będzie Chrobry Głogów. Zespół z Dolnego Śląska przedłużył swoje szanse na awans rozbijając na własnym boisku Zagłębie Sosnowiec 4:0. Jedynym rywalem w walce o baraże była Sandecja, która przegrała w Gdyni, przez co awans zespołu z Głogowa do baraży stał się faktem. Pozostałe dwie drużyny biorące udział w barażach również nie zachwyciły – Korona zremisowała w Tychach z tamtejszym GKS-em, a Odra Opole została rozbita na własnym boisku przez Resovię, ulegając 0:3.

Podsumowując, awans do Ekstraklasy uzyskały Miedź oraz Widzew. Arka, Korona, Odra oraz Chrobry powalczą o trzecie miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, a z 1. Ligą pożegnały się zespoły Stomilu Olsztyn, Górnika Polkowice oraz GKS-u Jastrzębie.

Wyniki spotkań 34. kolejki Fortuna 1. Ligi:

Arka Gdynia – Sandecja Nowy Sącz 2:1 (45+1’ Marcjanik, 81’ Żebrowski – 90+5’ Zjawiński)

Chrobry Głogów – Zagłębie Sosnowiec 4:0 (10’, 30’ Rzuchowski,20’ Bougaidis, 27’ Lebedyński)

GKS Katowice – ŁKS Łódź 2:0 (43’ Figiel, 46’ Dąbrowski (sam.))

GKS Tychy – Korona Kielce 1:1 (90+3’ Wolkowicz – 26’ Takac)

Górnik Polkowice – Miedź Legnica 0:1 (33’ Lehaire)

Odra Opole – Resovia Rzeszów 0:3 (9’, 68’ Chuchro, 30’ Kubowicz)

Skra Częstochowa – GKS Jastrzębie 1:1 (42’ Szymański (k.) – 22’ Bondarenko)

Stomil Olsztyn – Puszcza Niepołomice 1:0 (88’ Czajka)

Widzew Łódź – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (5’ Pawłowski, 51’ Kun – 47’ Scalet)