Piłka nożna - ME U17: remis Polski z Bułgarią na zakończenie
YT/Łączy nas piłka

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 22.05.2022, 21:00

Polacy remisem 1:1 z Bułgarią zakończyli swój udział w mistrzostwach Europy do lat 17. Gola dla naszych reprezentantów zdobył Oliwier Sławiński.

Grupa B

Już przed meczem z Bułgarami wiadome było, że nasi reprezentanci nie awansują do ćwierćfinału. Rywale Polaków byli w takiej samej sytuacji. Wynik spotkania w 47. minucie otworzył Oliwier Sławiński po asyście Kacpra Terleckiego. Po chwili prowadzenie mógł podwyższyć Kacper Masiak, ale jego strzał z pola karnego wybronił Aleks Bozhev. W 72. minucie bardzo dobre uderzenie zza pola karnego oddał Tommaso Guercio, jednak i tym razem górą był Bozhev. W końcówce meczu po niefrasobliwości naszych obrońców w polu karnym piłkę do siatki skierował Stefan Tryakov. Później już żadna z drużyn nie zdołała zdobyć gola i mecz zakończył się remisem.

W drugim meczu "polskiej" grupy Holandia zmierzyła się z Francją. "Trójkolorowi" wyszli na prowadzenie już w 13. minucie za sprawą Zoumana Diallo. Taki stan rzeczy utrzymywał się do 76. minuty. Wtedy do wyrównania z rzutu karnego doprowadził Dean Huijsen. Natomiast pięć minut później Holendrzy już prowadzili, dzięki golowi strzelonemu przez Antoniego Milambo. W doliczonym czasie gry wygraną podopiecznych Mischi Vissera przypieczętował Yoram Boerhout.

Pierwsze miejsce w grupie z kompletem zwycięstw zajęła Holandia. Do ćwierćfinału awansowała także Francja. Polska uplasowała się na trzeciej lokacie dzięki lepszemu bilansowi bramek od Bułgarów.

Polska - Bułgaria 1:1 (0:0)

Bramki: 47' Terlecki - 83' Tryakov

Holandia - Francja 3:1 (0:1)

Bramki: 76' Huijsen (k.), 81' Milambo, 90'+4 Boerhout - 13' Diallo

Grupa A

Swój ostatni grupowy mecz podczas mistrzostw Włosi rozgrywali z Luksemburczykami. W 25. minucie gry wynik spotkania otworzył Luca di Maggio. Jak się okazało, była to ostatnia bramka w tym spotkaniu. Dosyć długo z reprezentacją Izraela męczyli się Niemcy. Dopiero w 59. minucie gola dla naszych zachodnich sąsiadów zdobył Nelson Weiper. Po tej sytuacji Niemcom jeszcze dwa razy udało się rozmontować obronę Izraelczyków. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Lars Sidney Reabiger, co także powtórzył trzy minuty później.

Niemcy z kompletem zwycięstw zajęli pierwsze miejsce w grupie przed Włochami. Z turniejem pożegnały się reprezentacje Izraela i Luksemburga.

Luksemburg - Włochy 0:1 (0:1)

Bramki: 25' Luca di Maggio

Niemcy - Izrael 3:0 (0:0)

Bramki: 59' Nelson Weiper, 64', 67' Lars Sidney Reabiger

W ćwierćfinałach Niemcy zmierzą się z Francją, a Holandia podejmie Włochy. Pozostałe pary poznamy jutro.