CEV Liga Mistrzów - finał: Trentino - ZAKSA [LIVE]
Polska Liga Siatkówki

CEV Liga Mistrzów - finał: Trentino - ZAKSA [LIVE]

  • Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 22.05.2022, 21:01

To będzie prawdziwa uczta dla kibiców siatkówki! ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po raz drugi z rzędu zagra w finale siatkarskiej Ligi Mistrzów i ma szansę obronić tytuł sprzed roku. Relacja na żywo rozpocznie się wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego - o godz. 21:00!

 

FINAŁ LIGI MISTRZÓW

Trentino Itas - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (22:25, 20:25, 30:32)

Relacja na żywo

Te emocje będą miały swoje piękne podsumowanie za moment, kiedy kędzierzynianie odbiorą złote medale. My się z Państwem żegnamy, pełni radości, że po raz drugi z rzędu mogliśmy przeżywać z Wami identyczne emocje. Dziękujemy!

Kamil Semeniuk zalany łzami szczęścia - to on w głównej mierze był dzisiaj ojcem tego sukcesu. ZAKSO, cieszymy się razem z Wami!

Trentino - ZAKSA 30:32 (0:3) - KAMIL SEMENIUK ZAKOŃCZYŁ TO Z LEWEGO SKRZYDŁA! ALEŻ TO BYŁ PIĘKNY MECZ! TRZY ZERO!!! HISTORIA RODZI SIĘ NA NASZYCH OCZACH!

Trentino - ZAKSA 30:32 (0:2) - ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE ZŁOTYM MEDALISTĄ LIGI MISTRZÓW! DRUGI ROK Z RZĘDU!!!

Trentino - ZAKSA 30:31 (0:2) - Janusz walczy z bólem, waleczność nie opuszcza ZAKSY. Chłopaki, kończcie to!

Trentino - ZAKSA 29:30 (0:2) - Śliwka atakuje pod górę i zahacza o dłonie Michieletto!

Trentino - ZAKSA 29:29 (0:2) - Rejno psuje zagrywkę, to druga z rzędu zepsuta z naszej strony.

Trentino - ZAKSA 28:29 (0:2) - Kazijski dosłownie o włos zmieścił się w rogu boiska, z czwartego metra. Kto jeszcze nie ma ciarek na całym ciele...

Trentino - ZAKSA 27:27 (0:2) - Kaczmarek mógł pozwolić historii zatoczyć koło, ale nie zakończy tego meczu asem.

Trentino - ZAKSA 26:27 (0:2) - Ten jeden raz pomylił się Semeniuk w ataku... Szkoda, emocje sięgają ponad zenit!

Trentino - ZAKSA 25:26 (0:2) - Janusz do Smitha, a Smith się nie myli! Druga piłka meczowa dla ekipy z Kędzierzyna-Koźla!

Trentino - ZAKSA 25:25 (0:2) - Kazijski pojawił się tam, gdzie powinien. Gramy dalej.

Trentino - ZAKSA 24:25 (0:2) - O matko i córko, co tam się dzieje!!! Kędzierzynianie wybronili teraz niemożliwą piłkę! MUSZĄ TO SKOŃCZYĆ!

Trentino - ZAKSA 24:24 (0:2) - Lisinac na zagrywce nie utrzymał nerwów na wodzy! Będzie gra na przewagi!

Trentino - ZAKSA 24:23 (0:2) - Semeniuk ratuje teraz ten wynik! Michieletto bawi się jednak z naszym przyjmującym o tytuł najlepiej atakującego.

Trentino - ZAKSA 23:22 (0:2) - Lavia pojawił się na lewym ataku i poradził sobie znakomicie. Cierpi teraz Janusz, ale to chyba podobny skurcz, jak wcześniej u libero.

Trentino - ZAKSA 22:22 (0:2) - Poprawia się kapitan ZAKSY! Trzy punkty!

Trentino - ZAKSA 22:21 (0:2) - Śliwka atakuje w aut. Niedobrze, trzeba jak najszybciej uspokoić grę.

Trentino - ZAKSA 21:21 (0:2) - Bronią się jeszcze siatkarze Trentino. Jak zagrywka im nie wychodziła, tak teraz Sbertoli posłał asa. Przerwa dla ZAKSY.

Trentino - ZAKSA 20:21 (0:2) - Semeniuk ma przed sobą świetny czas, ten chłopak pracuje na miejsce w pierwszym składzie reprezentacji. Tylko cztery punkty dzielą ZAKSĘ od złota!

Trentino - ZAKSA 18:20 (0:2) - Lavia przypomniał o sobie w ataku z drugiej linii, niewiele brakowało Smithowi aby złapać tę piłkę. Ale! Semeniuk wybrał sobie kawałek boiska, w którym umieści piłkę i zrobił to koncertowo!

Trentino - ZAKSA 17:19 (0:2) - Ściana z dłoni Kaczmarka i Rejno zamknęła kierunek Michieletto!

Trentino - ZAKSA 17:18 (0:2) - Niepotrzebne te nerwy, bo sprawiły, że na tablicy pojawił się remis. Semeniuk jednak chyba nie czuje kompletnie tej presji, fenomenalnie gra w ataku.

Trentino - ZAKSA 15:17 (0:2) - Pojedynczy blok Kaczmarka! Idealnie przesunął dłonie nasz atakujący!

Trentino - ZAKSA 15:16 (0:2) - Michieletto także nie utrzymał presji. ZAKSA wychodzi na prowadzenie, a ta seria to głównie dzięki błędom rywali - warto wykorzystać ten moment słabości!

Trentino - ZAKSA 15:15 (0:2) - Kazijski trochę opadł z sił, ponownie atakuje z błędem - tym razem w aut.

Trentino - ZAKSA 15:14 (0:2) - Znów błąd w polu serwisowym, tym razem to Lisinac nie obrał dobrej wysokości.

Trentino - ZAKSA 13:13 (0:2) - Pokaz technicznych ataków na boisku. Smith z Januszem zaprezentowali teraz przesuniętą krótką, a to był idealny wybór.

Trentino - ZAKSA 11:11 (0:2) - Kazijski znów się myli! Mamy remis, gramy dalej punkt za punkt!

Trentino - ZAKSA 11:10 (0:2) - Spokojna kiwka Semeniuka na potrójnym bloku. To dobry znak, bo przed chwilą czasem musiał reagować trener Cretu.

Trentino - ZAKSA 10:9 (0:2) - Na całe szczęście to tylko skurcz. Amerykański libero już gotowy do gry, ale teraz myli się Kaczmarek.

Trentino - ZAKSA 9:9 (0:2) - Takiego meczu chyba dawno nie było. Niestety, emocje związane są też ze zdrowiem zawodników. Erik Shoji leży na boisku.

Trentino - ZAKSA 7:8 (0:2) - Michieletto kontra Semeniuk, ależ przytrzymał Włocha nasz zawodnik! Doskonała czujność w tej akcji.

Trentino - ZAKSA 7:6 (0:2) - Zagrywka w siatkę, niestety z ręki Śliwki.

Trentino - ZAKSA 6:6 (0:2) - Semeniuk nie ma żadnych barier w ataku. Podrascanin był bezradny na jego uderzenie.

Trentino - ZAKSA 5:4 (0:2) - Gra punkt za punkt, ale to Trentino jest póki co pod ścianą. Srećko przypomina o sobie w ataku.

Trentino - ZAKSA 3:3 (0:2) - Brawo za obronę dla Zengera, ale co to było dla Śliwki, który powinien dostać tytuł magistra w gaszeniu piłek z przechodzącej.

Trentino - ZAKSA 3:2 (0:2) - Zgaszony teraz Śliwka, a po stronie włoskiej radość z tej wygranej akcji.

Trentino - ZAKSA 2:2 (0:2) - SEMENIUK! Pięknie wygląda nasz przyjmujący w ataku, może trochę nie radzi sobie na zagrywce, ale jak potrafi się zrehabilitować!

Trentino - ZAKSA 0:1 (0:2) - Długa, pełna walki akcja na początek. Fenomenalne widowisko, Kaczmarek najada się takimi wymianami.

Trentino - ZAKSA 20:25 (0:1) - Ale teraz nie było po czym zbierać! Łukasz Kaczmarek nie zawiódł! Jest 2:0 dla Kędzierzyna W WIELKIM FINALE LIGI MISTRZÓW!

Trentino - ZAKSA 20:24 (0:1) - Michieletto jeszcze broni piłki setowej, mimo potrójnego bloku, jaki przed nim wyrósł.

Trentino - ZAKSA 19:24 (0:1) - Śliwka w swoim stylu, lewą ręką w sam środek boiska! Kapitan ZAKSY błyszczy w tej końcówce!

Trentino - ZAKSA 19:22 (0:1) - Ałć, Kazijski potrafi uderzyć! Ale pobawił się też Smith, uderzając po dłoniach Michieletto.

Trentino - ZAKSA 18:21 (0:1) - O ile na początku Pinali zagrał w Śliwkę, tak drugi etap zmiany zadaniowej nie był jego mocną stroną. Serwis w siatkę.

Trentino - ZAKSA 18:20 (0:1) - Dobra asekuracja po stronie ZAKSY! Dłuższa akcja, ale takie właśnie lubi Kazijski. Zaatakował po bloku w aut, mamy dwa punkty różnicy.

Trentino - ZAKSA 17:20 (0:1) - Bomba Lavii z prawej flanki. Sbertoli dobrze wybrał. Na boisko za Lisinaca wchodzi Pinali.

Trentino - ZAKSA 16:20 (0:1) - Punkt dla Trento zdobywa teraz Srećko, ale Semeniuk znalazł sobie puste miejsce na środku boiska i momentalnie mu odpowiedział. Punkt za punkt, tak można grać!

Trentino - ZAKSA 15:19 (0:1) - Bardzo dobra gra blok-obrona po stronie Kędzierzyna. Challenge wykazał nie tylko dotknięcie piłki przez Lisinaca, ale i dotknięcie siatki przez Trentino.

Trentino - ZAKSA 15:18 (0:1) - Semeniuk kosi wszystko, co dostanie na swoje skrzydło. Oby tak dalej, jest naprawdę dobrze!

Trentino - ZAKSA 14:17 (0:1) - Lubimy takie przepychanki na siatce! "Zwierzu" też je lubi, bo ma przy nich często okazje do potężnych ataków :)

Trentino - ZAKSA 14:16 (0:1) - 38-latek szybko umie się zrehabilitować. Teraz wepchnął piłkę Kaczmarkowi, ale Semeniuk też nie spuszcza ręki.

Trentino - ZAKSA 13:15 (0:1) - Kazijski nie jest bezbłędny! Mocno po skosie, ale w aut i bez bloku uderza Bułgar. Jest dobrze!

Trentino - ZAKSA 13:14 (0:1) - Ale tych błędów w polu serwisowym to dziś dosyć sporo. Z tym się je ryzyko, które dziś jest bardzo ważnym elementem gry każdej z ekip.

Trentino - ZAKSA 13:12 (0:1) - Ależ potężne uderzenie Kaczmarka! Świetnie rozegrał tę piłkę teraz Janusz. Szkoda tylko, że już na zagrywce trochę się pomylił.

Trentino - ZAKSA 12:11 (0:1)- Nie dobiegł Lisinac już do band, Rejno zaskoczył chyba trochę rywali. Michieletto jednak przywraca jednopunktowe prowadzenie swojej ekipie.

Trentino - ZAKSA 10:10 (0:1) - Mają wolę walki kędzierzynianie! Świetnie ze skrzydła atakuje Kaczmarek i mamy remis!

Trentino - ZAKSA 10:8 (0:1) - Sporo się teraz dzieje na boisku, wszystko ma mocną dynamikę. Walczą kędzierzynianie o powrót na prowadzenie.

Trentino - ZAKSA 7:6 (0:1) - To ustawienie przyniosło lekki przestój w pierwszej partii i trzeba jak najszybciej z niego uciec. Dobrze, że pomylił się teraz Kazijski.

Trentino - ZAKSA 4:4 (0:1) - Ma prawo cieszyć się teraz Kaczmarek! Świetnie poradził sobie z podwójnym blokiem Włochów.

Trentino - ZAKSA 3:3 (0:1) - Myli się teraz także Kaczmarek. Szkoda, bo mogło być prowadzenie, ale remis też jest dobrym początkiem.

Trentino - ZAKSA 1:1 (0:1) - Fenomenalnie zaczął seta Smith, bo od asa serwisowego. Nie utrzymał przyjęcia Michieletto.

Trentino - ZAKSA 22:25 - BRAWO, OLEK ŚLIWKA! Ależ wykończył to z przechodzącej przyjmujący ZAKSY! Pierwszy krok zrobiony!

Trentino - ZAKSA 22:24 - Trafia Smith! Mamy piłkę setową!

Trentino - ZAKSA 22:23 - Świetnie zgubił blok rozgrywający Trentino. Mnóstwo walki teraz po obu stronach, będzie nerwowo.

Trentino - ZAKSA 20:23 - Ojoj, ale ten błąd musiał zaboleć ekipę z Włoch. Sbertoli nie zagrał tam, gdzie powinien do Podrascanina i mamy już trzy "oczka" więcej przed decydującą fazą!

Trentino - ZAKSA 20:22 - Semeniuk nie może się odnaleźć poza "pomarańczowym". Na szczęście potrafi się zrehabilitować w wielkim stylu w ataku.

Trentino - ZAKSA 19:21 - Szkoda teraz tej decyzji w bloku, bo niepotrzebnie schowali dłonie kędzierzynianie, ale aż miło się patrzy na tę pracę pod siatką.

Trentino - ZAKSA 18:20 - Dopóki piłka w grze! Bardzo dobra akcja w wykonaniu libero ZAKSY, a za moment walka do samego końca i potężne zbicie Kaczmarka! BRAWO!

Trentino - ZAKSA 18:18 - Elementem, w którym Trentino nie wygląda wybitnie dobrze jest zagrywka. Na razie jednak nadrabiają atakiem.

Trentino - ZAKSA 16:17 - Na szczęście darmowy punkt oddaje nam lider Trentino, atakując daleko w aut.

Trentino - ZAKSA 16:16 - Ajjj, Smith dotknął opuszkiem palca piłkę Kazijskiego... Bardzo dobry moment gry notują Włosi.

Trentino - ZAKSA 14:16 - Robi wrażenie młody Włoch. Wybrał sobie idealny kierunek na zagrywkę i o przerwę poprosił trener Cretu.

Trentino - ZAKSA 13:16 - Przerwa nie wybiła z rytmu kapitana ZAKSY. Szybko odpowiedział mu znów Michieletto.

Trentino - ZAKSA 12:15 - Oj, bardzo długa przerwa w grze. Ale mamy decyzję, nie było bloku przy ataku Śliwki. Decyzja utrzymana.

Kapitan ZAKSY coś sygnalizował. Nie wiemy jednak, co dokładnie bo jakieś nieporozumienia pojawiły się w challenge'u.

Trentino - ZAKSA 11:15 - Łukasz Kaczmarek nie zawodzi w ofensywie. Po drugiej stronie siatki bawi się natomiast gwiazdor zeszłorocznych Mistrzostw Europy - Michieletto.

Trentino - ZAKSA 10:14 - Ale w polu serwisowym jeszcze nie wyliczył kroków. Przyjmujący ZAKSY znów przekroczył niestety linię 9. metra.

Trentino - ZAKSA 9:14 - Doskonale ustawiony Semeniuk za linią 9. metra! Co ten chłopak robi!

Próbowali znaleźć błąd gracze Trentino, ale Semeniuk nie przekroczył linii ataku. Decyzja podtrzymana.

Trentino - ZAKSA 9:13 - Ile siły ma w sobie Semeniuk? Fenomenalny atak ze środka boiska, Janusz wiedział, do kogo zagrać tę piłkę!

Trentino - ZAKSA 9:12 - Po powrocie na boisko Lavia znalazł dziurę w polskim bloku. Ale zaraz później Włosi znów się pomylili.

Trentino - ZAKSA 8:11 - Kaczmarek show na zagrywce! Ale piękna seria ZAKSY, o czas prosi szkoleniowiec Trentino!

Trentino - ZAKSA 8:8 - Pięknie utrzymana obrona przez Śliwkę, ale nie doszło do kontrataku. Za to Kazijski robi swoje na skrzydle i mamy remis.

Trentino - ZAKSA 6:8 - I mamy tylko jeden punkt różnicy. Zagubili się kędzierzynianie, gdzieś zniknęła na moment komunikacja. Ale, ale! Popis Smitha ratuje sytuację.

Trentino - ZAKSA 5:7 - Kazijski zaczyna grać swoją siatkówkę. Ten zawodnik może być dzisiaj tym najgroźniejszym.

Trentino - ZAKSA 4:7 - Pograł sobie na środku Podrascanin, doskonale znany z takich ataków. My jednak mamy Śliwkę, który świetnie wyminął Sbertoliego.

Trentino - ZAKSA 3:5 - Kolejny z naszych zawodników jeszcze się nie odnalazł w polu serwisowym - tym razem atak Rejno w siatkę.

Trentino - ZAKSA 2:5 - Troszkę przekroczył linię dziewiątego metra teraz Semeniuk, ale wcześniej w ataku pomylił się też Podrascanin. Zaksa odskakuje na trzy "oczka" !

Trentino - ZAKSA 1:3 - Poprawił się w kolejnej akcji Lisinac, ale momentalnie odpowiedział mu Semeniuk, obijając dłonie Michieletto.

Trentino - ZAKSA 0:2 - Świetnie odczytał Rejno zamiary Sbertoliego!

Trentino - ZAKSA 0:1 - Zaczyna od technicznego ataku Kaczmarek, punkt dla ZAKSY.

Trentino Itas: Kazijski, Michieletto, Sbertoli, Lavia, Podrascanin, Lisinac, Zenger (libero)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Rejno, Janusz, Śliwka, Semeniuk, Smith, Shoji (libero)

Trwa uroczyste otwarcie finału w Lubljanie. Najpierw został odśpiewany hymn Ligi Mistrzów, a teraz prezentowana jest oficjalna maskotka turnieju.

Siatkarze już na boisku! Już za moment rozpocznie się prawdziwe starcie gigantów.

Trentino czy ZAKSA, ZAKSA czy Trentino? Podopieczni trenera Cretu staną dziś przed niepowtarzalną szansą do zdobycia drugiego z rzędu złota Ligi Mistrzów. Zaczynamy o godz. 21:00, bądźcie z nami!

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Od dziecka jestem zagorzałym kibicem Biało-Czerwonych. Najbliżej mi do siatkówki i skoków narciarskich, jednak śledzę prawie każde zawody, w których występują nasi reprezentanci. Na portalu zajmuję się głównie siatkowką, piszę także o piłce ręcznej, lekkoatletyce, wioślarstwie, szermierce i łyżwiarstwie figurowym.