Polacy na drugim planie podczas ME w klasie Laser i Laser Radial

• Data publikacji: 13.05.2018, 15:52

U wybrzeży francuskiego La Rochelle zakończyły się Mistrzostwa Europy w olimpijskich klasach Laser i Laser Radial. Kilkudniowa rywalizacja wyłoniła medalistów, wśród których niestety zabrakło reprezentantów Polski. Najlepiej start wyszedł Agacie Barwińskiej, która uplasowała się na 13.miejscu.

W tym roku imprezą docelową dla żeglarzy będą sierpniowe MŚ ISAF dla wszystkich klas olimpijskich w duńskim Aarhus. Te zawody w dużej mierze zadecydują o krajowych kwalifikacjach na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 r.

W męskiej klasie Laser, wśród 120 żeglarzy, wystąpiło czterech Polaków: Jakub Rodziewicz, Tadeusz Kubiak, Filip Ciszkiewicz i Dawid Kania. Na najwyższej, 22. pozycji, sklasyfikowany został Filip Ciszkiewicz, który jako jedyny z naszych zawodników prezentował równą formę przez całe regaty. Po złoto Starego Kontynentu sięgnął Cypryjczyk Pavlos Kontides. Zwycięzca o zaledwie punkt wyprzedził Brytyjczyka Michaela Becketta. Natomiast brąz wywalczył Jesper Stalheim (Szwecja).

Z kolei w klasie Laser Radial dzielnie pływała Agata Barwińska. Polka większość wyścigów kończyła w okolicach 16-17. miejsca, a w generalce ostatecznie uplasowała się na 13. lokacie. Z ogromną przewagą, tytuł sprzed roku obroniła Marit Bouwmeester (Holandia).