Rugby 7 - World Series: zwycięstwa reprezentacji Fidżi i Nowej Zelandii

• Data publikacji: 23.05.2022, 15:50

W Tuluzie rozegrano trzecią od końca rundę World Rugby Sevens Series. Po zwycięstwa sięgnęły reprezentacje Fidżi i Nowej Zelandii.

Turniej mężczyzn należał do drużyny z Fidżi. Zespół z tego kraju w fazie grupowej pokonał Francję, Kenię oraz Walię. W ćwierćfinale Fidżi po wyrównanym meczu wygrało 19:17 ze Stanami Zjednoczonymi, a w 1/2 finału rozgromiło 28:7 Samoa. W finale rywalem ekipy z Oceanii byli Irlandczycy. Zespół z Europy po sześciu minutach prowadził po dwóch przyłożeniach przy jednym przeciwników. Kolejne cztery przyłożenia zanotowało Fidżi, które ostatecznie wygrało 29:17. Trzecie miejsce zajęli Francuzi. W klasyfikacji łącznej Fidżi zajmuje piąte miejsce ze stratą 31 punktów do prowadzącej Republiki Południowej Afryki.

W rywalizacji kobiet najlepiej radziły sobie reprezentacje Nowej Zelandii i Australii. Najpierw pewnie wygrały swoje grupy, a potem awansowały do finału. Nowozelandki triumfowały 41:0 z Brazylią oraz 24:14 z Fidżi, a Australijki pokonały 24:12 Francję oraz 40:7 Irlandię. Do przerwy w finale Australia prowadziła 14:7, ale w drugiej połowie Nowa Zelandia zanotowała dwa przyłożenia i triumfowała 21:14. Dla kobiet była to już ostatnia runda w sezonie. Aż 80 punktów zgromadziły Australijki i to one sięgnęły po triumf w klasyfikacji generalnej.