Hokej - MŚ: porażki Amerykanów i Kanadyjczyków

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 23.05.2022, 21:30

W poniedziałkowych meczach mistrzostw świata w hokeju na lodzie porażek doznali Kanadyjczycy oraz Amerykanie. Swój mecz przegrali również Włosi, którzy wypadną tym samym z hokejowej elity.

W pierwszych dwóch spotkaniach na tafli pojawili się Czesi mierzący się z reprezentacją Stanów Zjednoczonych oraz Włosi, których rywalami byli Kazachowie. Ze względu na skład w jakim na mistrzostwach świata pojawili się Amerykanie faworytami spotkania byli Czesi. Nasi sąsiedzi trafili do bramki rywali w pierwszej tercji po której prowadzili 1:0. Mecz w kolejnych minutach nie porywał. Przewagę mieli co prawda Amerykanie, ale z ich poczynań nic nie wychodziło. Końcowo okazało się, że jedna bramka strzelona w pierwszej tercji wystarczyła, aby ekipa z Europy triumfowała w spotkaniu. Więcej bramek i emocji mieliśmy w drugim spotkaniu, którego stawką było utrzymanie się w elicie. Kazachowie przed rozpoczęciem meczu byli na gorszej pozycji i nie mieli na swoim koncie nawet punktu. W starciu decydującym o utrzymaniu nie pozostawili jednak Włochom większych wątpliwości i triumfowali ostatecznie 5:2.

Sporą niespodziankę mieliśmy natomiast w jednym z wieczornych spotkań. Kanadyjczycy mierzyli się z Duńczykami i trzeba powiedzieć, że weszli w mecz fatalnie. Gracze z Kraju Klonowego Liścia przegrywali 2:0 po pierwszej tercji. Ocknęli się jednak w dalszej części meczu i starali się gonić wynik. Zdobyli bramkę kontaktową w drugiej tercji i wydawało się, że będą w stanie dogonić rywali. Do wyrównania długo jednak nie dochodziło. Kanadyjczycy "zarobili" jeszcze karę w 12 minucie trzeciej tercji i już po chwili było 3:1. Faworyci zdołali jeszcze zdobyć bramkę, ale ostatecznie ulegli Duńczykom 2:3. Bardzo długo na porażkę faworyta zanosiło się również w drugim wieczornym spotkaniu. Austriacy przez zdecydowaną większość meczu przegrywali i na ostatnią tercję wychodzili z wynikiem 0:2. Reprezentanci Austrii dali jednak prawdziwy popis w trzeciej tercji, w której zadali rywalom pięć ciosów i całkowicie odwrócili losy spotkania. Faworyci ostatecznie triumfowali 5:3 nad reprezentacją Wielkie Brytanii.

Kazachstan - Włochy 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

USA - Czechy 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Austria - Wielka Brytania 5:3 (0:1, 0:1, 5:1)

Kanada - Dania 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)