Roland Garros: Krejcikova i Osaka poza turniejem

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 23.05.2022, 22:35

Drugi dzień wielkoszlemowego Roland Garros przyniósł kilka bardzo zaciętych spotkań i niespodzianek. Z turniejem singla kobiet pożegnała się już m.in. Barbora Krejcikova

Jako jedne z pierwszych na korcie pojawiły się Amanda Anisimova i Naomi Osaka. Spotkanie Amerykanki i Japonki zapowiadało się jako jedno z najciekawszych w pierwszej rundzie. Gra między obiema Paniami była bardzo zacięta, ale w decydujących momentach to Anisimova była skuteczniejsza. Rozstawiona z numerem 27. Amerykanka była dzięki temu w stanie zwyciężyć 7:5, 6:4. Może więc Naomi Osaka nie powinna póki co martwić się o swoją motywację do gry w Wimbledonie, a zacząć myśleć o swojej formie. W równocześnie rozgrywanych spotkaniach po dość ciężkich bojach awans do drugiej rundy wywalczyły Victoria Azarenka oraz Bianca Andreescu. Białorusinka pokonała 6:7(7), 7:6(1), 6:2 Rumunkę, Anę Bogdan. Kanadyjka również odrobiła stratę seta i w nieco ponad dwie godziny pokonała Yasline Bonaventurę 3:6, 7:5, 6:0.

Niedługo później na korcie głównym pojawiła się Iga Świątek. Liderka rankingu bez najmniejszych problemów pokonała Łesię Curenko 6:2, 6:0. Polka w drugiej rundzie zmierzy się z Alison Riske. Tytułu nie obroni już na pewno Barbora Krejcikova. Czeszka znakomicie rozpoczęła wygrywając pierwszego seta 6:1, ale później była już tylko tłem dla Diane Parry, która triumfowała w kolejnych dwóch partiach 6:2, 6:3. Było to jednocześnie najcenniejsze zwycięstwo w karierze Francuzki. Z turniejem pożegnała się już również Anett Kontaveit. Estonka nie gra póki co sezonu swoich marzeń, a na dodatek w pierwszej rundzie trafiła na dość wymagającą rywalkę jaką bez wątpienia jest Alja Tomljanovic. Australijka po zaciętym boju zwyciężyła 7:6(5), 7:5. Blisko dużej niespodzianki była też Linda Noskova. 17-letnia Czeszka zwyciężyła w pierwszym secie 7:6(4) z Emmą Raducanu i prowadziła w drugiej partii z przewagą przełamania. Aktualna mistrzyni US Open zdołała się jednak podnieść i wygrała drugi set 7:5. Brytyjka nie pozostawiła rywalce wątpliwości w ostatniej partii, którą wygrała 6:1. Blisko dużej niespodzianki była również Magdalena Fręch. Zdecydowaną faworytką w meczu z Polką była Angelique Kerber. Nasza zawodniczka zdołała zaskoczyć utytułowaną rywalkę i wygrać pierwszą partię 6:2. Niemka zebrała się do walki w drugim secie i pewnie wygrała 6:3. W decydującej partii nasza reprezentantka szybko przełamała rywalkę i po kilkudziesięciu minutach serwowała na mecz. Polka niestety chyba nie wytrzymała presji, straciła własny serwis i po chwili znów serwowała, ale tym razem, aby pozostać w meczu. Niestety i tym razem górą była Niemka, która triumfowała ostatecznie 2:6, 6:3, 7:5.

Ze względu na opady deszczu duża część zawodów była opóźniona, a kilka wieczornych spotkań trzeba było przerwać i zostaną one dokończone jutro.