PGNiG Superliga: Orlen Wisła Płock - Łomża Vive Kielce [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Miłosz Szade
  • Data publikacji: 24.05.2022, 21:33

Mistrzostwo Polski rozstrzygnie się już dziś! Orlen Wisła Płock stoi przed szansą przerwania kieleckiej dominacji Vive, jednak zadanie będzie piekielnie trudne. Kto wyjdzie zwycięsko ze Świętej Wojny i podniesie krajowy puchar? Nasza relacja LIVE zacznie się o 19:15 - serdecznie zapraszamy!

Orlen Wisła Płock - Łomża Vive Kielce 20:20 (3:5 po karnych)

Relacja na żywo

Wisła - Vive 20:20 3:5 Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE i wspólne przezywanie tych niewiarygodnych emocji!

Wisła - Vive 20:20 3:5 Dylan Nahi zamyka wynik! A więc mistrzostwo Vive zostało oficjalnie przypieczętowane! Wisła była bardzo blisko, w pewnym momencie prowadziła czterema bramkami, ale to nie wystarczyło na przerwanie hegemonii kielczan. Andreas Wolff zostaje MVP spotkania.

Wisła - Vive 20:20 3:4 Serdio bezbłędnie.

Wisła - Vive 20:20 2:4 Vujovic górą.

Wisła - Vive 20:20 2:3 Po koźle trafia Mihic.

Wisła - Vive 20:20 1:3 Karacic na spokojnie.

Wisła - Vive 20:20 1:2 Tym razem nie mylą się Nafciarze.

Wisła - Vive 20:20 0:2 Alex Dujszebajew trafia z zimną krwią.

Wisła - Vive 20:20 0:1 Szita przegrywa z Wolffem.

Wisła - Vive 20:20 0:1 Moryto trafia jako pierwszy - perfekcyjna egzekucja.

Wisła - Vive 20:20 Teoretycznie Vive walczy o to, aby zakończyć sezon bez porażki.

Wisła - Vive 20:20 Obie drużyny naradzają się, kto ma podejść do linii siedmiu metrów.

Wisła - Vive 20:20 Sytuacja jest dosyć znamienna, ponieważ Wisła nie rzuciła dzisiaj aż 6 rzutów karnych, co ostatecznie zadecydowało o nieudanej pogoni za wymarzonym triumfem.

Wisła - Vive 20:20 Remis powoduje, że w Płocku zobaczymy jeszcze rzuty karne, jednak to już pewne - mistrzostwo Polski wędruje do Kielc!

Wisła - Vive 20:20 Wolff zapewnia mistrzostwo Łomży Vive Kielce!

Wisła - Vive 20:20 Andreas Wolff broni rzut Kosorotowa! Vive ma wszystko w swoich rękach na minutę przed końcem! Dujszebajew bierze czas. Losy rywalizacje są już chyba przesądzone - Wisła potrzebuje bowiem aż dwóch trafień.

Wisła - Vive 20:20 Xavier Sabate prosi o czas. Sytuacja Wisły wydaje się dramatyczna, jednak hiszpański trener emanuje spokojem.

Wisła - Vive 20:20 Tin Lucin nieprzepisowo powstrzymuje Szymona Sićkę i wylatuje na dwie minuty kary! Moryto wykorzystuje rzut karny, przybliżając kielczan do upragnionego mistrzostwa!

Wisła - Vive 20:19 Ostatnie dwie minuty rywalizacji! Nie ma już czasu na pomyłki.

Wisła - Vive 20:19 Morawski podtrzymuje nadzieje Wisły! David Fernandez prezentuje atomowy rzut pod porzeczkę!

Wisła - Vive 19:19 Rzut karny, a więc historia stara jak świat - pojedynek Kosorotowa z Wolffem. To niemiecki bramkarz wychodzi z tego starcia zwycięsko! Jęk zawodu na Orlen Arenie!

Wisła - Vive 19:19 Karacic trafia w słupek! Nafciarze mogą odzyskać prowadzenie! Cztery minuty do końca, sen gospodarzy cały czas może się ziścić.

Wisła - Vive 19:19 Zoltan Szita udźwignął presję i zdobył bramkę numer 19!

Wisła - Vive 18:19 Vlad Kulesz ucierpiał przy niecelnym rzucie, służby medyczne pojawiły się na parkiecie.

Wisła - Vive 18:19 Kolejny faul ofensywny zespołu gospodarzy - stuknęła im ósma minuty bez zdobyczy bramkowej!

Wisła - Vive 18:19 Co za bomba Kulesza! Kielce na prowadzeniu!

Wisła - Vive 18:18 Faul ofensywny Nafciarzy!

Wisła - Vive 18:18 Wisła nie znalazła drogi do siatki już od 6 minut i nie zrobi tego w tej akcji - łatwa strata piłki.

Wisła - Vive 18:18 Karalok trafia na remis!

Wisła - Vive 18:17 Tym razem o czas prosi Talant Dujszebajew. Vive stanie przed szansą zdobycia wyrównującej bramki.

Wisła - Vive 18:17 Andreas Wolff ponownie nie daje się pokonać przy rzucie karnym! Czwarta obrona siódemki przez Niemca.

Wisła - Vive 18:17 Xavier Sabate prosi o czas.

Wisła - Vive 18:17 Cóż za rajd Arkadiusza Moryty! Reprezentant Polski trafia bramkę kontaktową! Przy takim rezultacie złoty medal powędruje do Kielc.

Wisła - Vive 18:16 Kosorotow tym razem myli się z linii siódmego metra! Vive przez dwie minuty będzie grało w osłabieniu.

Wisła - Vive 18:16 Dylan Nahi wykazał się niesamowitym refleksem, zebrał piłkę i przekazał ją Arkadiuszowi Morycie, a ten trafia na pustą bramkę! Piłka ręczna w najlepszym wydaniu.

Wisła - Vive 18:15 15 minut pozostało do finałowego gwizdka. Zhitnikow wszedł w buty Mindegii i kapitalnie wywiązał się z roli lidera.

Wisła - Vive 17:15 Szymon Sićko przełamuje koszmarną passę rzutową! Czy Polak odblokował się już na stałe?

Wisła - Vive 17:14 Premierowa bramka Branko Vujovicia.

Wisła - Vive 17:13 W 13 minut Vive rzuciło tylko dwa razy! Taka sytuacja jest abstrakcyjna dla aktualnych mistrzów Polski.

Wisła - Vive 17:13 Wielki występ Abela Serdio - kołowy ponownie wywalczył rzut karny. Kosorotow technicznie pokonuje Wolffa po raz 5.

Wisła - Vive 16:13 Mylą się jednak i jedni i drudzy, chociaż Vive nadal robi to częściej - kolejny błąd kroków, tym razem w wykonaniu Alexa Dujszebajewa.

Wisła - Vive 16:13 Błąd kroków Michała Olejniczaka! Ósmy błąd własny zawodników Vive!

Wisła - Vive 16:13 Niko Mindegia może nie zagrać już w tym spotkaniu - Hiszpan doznał kontuzji, przez którą jest znoszony z boiska. Czas pokaże, czy będzie w stanie wrócić do gry.

Wisła - Vive 16:13 Alex Dujszebajew natychmiastowo odpowiada - rywalizacja absolutnie nie jest jeszcze rozstrzygnięta.

Wisła - Vive 16:11 Zemsta Wisły jest szybka i słodka! Abel Serdio wyprowadza Wisłę na pięciobramkowe prowadzenie!

Wisła - Vive 15:11 Kolejny zawodnik kończy swój udział w tym spotkaniu! Tomasz Gębala brutalnie faulował rywala, za co otrzymał czerwoną oraz niebieską karę (szczególne narażenie zdrowia przeciwnika).

Wisła - Vive 15:11 Morawski prowadzi Wisłę do zwycięstwa! Po drugiej stronie boiska Andreas Wolff dodaje jednak tlenu swojej drużynie i również broni dwa razy z rzędu!

Wisła - Vive 15:11 Lovro Mihić mógł rzucić na plus 5, ale przekombinował finalizacje tego kontrataku! Chorwat chciał lobować Wolffa, ale efektowność nie przełożyła się na efektywność.

Wisła - Vive 15:11 Karalok nie mógł pomylić się z tak czystej pozycji. Wisła odpowiedziała jednak natychmiastowo.

Wisła - Vive 14:10 Daniel Dujszebajew schodzi na ławkę, sprokurował rzut karny. Kosorotow tym razem nie przestraszył się Andreasa Wolffa.

Wisła - Vive 13:10 Sićko prosto w Morawskiego! Nie jest to dzień rozgrywającego Vive.

Wisła - Vive 13:10 Daszek wyprowadza Wisłę na trzybramkowe prowadzenie po raz pierwszy w tym starciu!

Wisła - Vive 12:10 Przypominamy: Vive będzie grało jeszcze w mniejszości przez półtorej minuty, a od środka zaczyna Wisła.

Wisła - Vive 12:10 Zawodnicy powoli wracają na parkiet! Przed nami kolejne 30 minut niesamowitych emocji, po których poznamy odpowiedź na sakramentalne pytanie: Kto zostanie mistrzem Polski?

Wisła - Vive 12:10 Kończy się pierwsza połowa na Orlen Arenie. Wisła wywalczyła wymarzony dla siebie wynik. Jeśli utrzyma taką różnicę bramkową, to zgarnie mistrzostwo Polski! Czy Nafciarze wytrzymają tę presję? Zapraszamy na dalsze śledzenie naszej relacji LIVE już za kilkanaście minut!

Wisła - Vive 12:10 W tym krytycznym dla Vive momencie Andreas Wolff pokazuje klasę! Talant Dujszebajew poprosił o czas na 2 sekundy przed końcem.

Wisła - Vive 12:10 23 sekund do końca i dwie minuty kary dla Tomasza Gębali!

Wisła - Vive 12:10 Dylan Nahi rzuca w poprzeczkę! Na minutę przed końcem pierwszej odsłony trener Xavi Sabate prosi o czas. Wisła ma bowiem szanse na zejście do szatni z trzybramkowym prowadzeniem.

Wisła - Vive 12:10 Dmitry Zhitnikow bez problemu przedziera się przez defensywę kielczan.

Wisła - Vive 11:10 Rzut karny i Arkadiusz Moryto to dzisiaj niezawodne połączenie. Co prawda Morawski prawie obronił rzut kolegi z reprezentacji, ale prawie na tym poziomie robi wielką różnicę.

Wisła - Vive 11:9 Rzut karny numer pięć dla Wisły. Tomasz Gębala bronił w polu. Kosorotov nie sprostał zadaniu, ale podczas dobitki był bezbłędny.

Wisła - Vive 10:9 Moryto po raz drugi nie myli się z rzutu karnego - świetny rzut po koźle.

Wisła - Vive 10:8 Dwie minuty kary dla Daniela Dujszebajewa. Vive przez 30 sekund w podwójnym osłabieniu.

Wisła - Vive 9:8 Co za niesamowita historia! Czwarta czerwona kartka w dopiero 23. minucie gry! Tym razem do szatni udaje się Leon Susnja, który z impetem faulował Michała Olejniczaka. Emocję naprawdę sięgają zenitu.

Wisła - Vive 9:7 Michał Daszek trafia spektakularną bramkę po wrzutce w pole bramkowe z przeciwległego skrzydła! Crème de la crème piłki ręcznej!

Wisła - Vive 8:7 To nie koniec czerwonych kartek w Płocku! Miguel Sánchez-Migallón wylatuje z parkietu za atak na twarz przeciwnika!

Wisła - Vive 8:7 Dylan Nahi cały czas jest ustawiany jako wysunięty obrońca w systemie 5:1.

Wisła - Vive 8:6 Nafciarze ponownie na plus 2! Abel Serdio! Póki co strata dwóch zawodników nie robi na gospodarzach żadnego wrażenia.

Wisła - Vive 7:6 Wisła odzyskuje prowadzenie! Czwarty rzut karny przeistoczył się w bramkę Kosorotowa. Goście mają olbrzymi problem z neutralizacją akcji Rosjanina.

Wisła - Vive 5:6 Cóż za show bramkarzy! Najpierw Wolff obronił dwa rzuty z rządu, a kilka sekund później Morawski zastopował kontratak kielczan!

Wisła - Vive 5:6 Tym razem rzut karny dla Łomży Vive Kielce. Moryto pewnie zamienia siódemkę na gol numer 6 dla Vive.

Wisła - Vive 5:5 Nafciarze na pewno odczują stratę Krajewskiego. Ich gra obronna straciła wiele na jakości, co może być kluczowe dla wyników rywalizacji.

Wisła - Vive 5:4 Rzut Karny numer trzy dla gospodarzy. Przemysław Krajewski również nie sprostał zadaniu. Co więcej - Polak trafił niemieckiego bramkarza w twarz. Efekt? Czerwona kartka dla Krajewskiego!

Wisła - Vive 5:4 Drugi rzut karny dla Nafciarzy. Kosorotow tym razem przegrywa wojnę nerwów. Wolff do końca ustał na nogach i nie dał się zwieźć Rosjaninowi.

Wisła - Vive 5:4 Adam Morawski broni rzut Tomasza Gębali z wyśmienitej pozycji na kole!

Wisła - Vive 4:4 Kielce decydują się na zaskakujący wariant taktyczny. Po raz kolejny grają na dwóch kołowych z pustą bramką. Po raz kolejny ten schemat zdał swój egzamin i mamy remis.

Wisła - Vive 4:3 Żółta kartka dla Tomasza Gębali za zbyt aktywną postawę obronną na kole.

Wisła - Vive 4:3 Vlad Kulesz zrobił to, co potrafi robić najlepiej. Wyskoczył z dwóch nóg i oddał piekielnie silny rzut ze znacznej odległości. Kosorotov nie pozostał mu dłużny i poniekąd skopiował ten wyczyn.

Wisła - Vive 3:2 Andreas Wolff wygrywa pojedynek oko w oko z Niko Mindegią! Pierwsza udana interwencja Niemca.

Wisła - Vive 3:1 Alex Dujszebajew i Szymon Sićko nie nastroili swoich celowników. Obrona gości również się nie popisała - sprokurowała rzut karny. Z linii 7 metrów trafia Sergei Kosorotow . Wisła wychodzi na plus 3.

Wisła - Vive 2:1 Kielczanie tracą szybkie dwie bramki w grze w przewadze. Po raz kolejny do siatki trafia Daszek.

Wisła - Vive 1:1 Daszek nie pozostaje dłużny. Piękna akcja reprezentanta Polski - zejście na lewe rozegranie i atomowy rzut w okienko bramki Andreasa Wolffa.

Wisła - Vive 0:1 Nicolas Tournat wykorzystuje większa przestrzeń na boisku i jako pierwszy wpisuje się na listę strzelców.

Wisła - Vive 0:0 Napięcie jest widoczne już od pierwszych sekund! Mirsad Terzic otzrymuje czerwoną kartkę w pierwszej akcji meczu! Zaatakował Karacica w twarz.

Wisła - Vive 0:0 Rozpoczynamy ten spektakl! Liczymy na ogromną dawkę emocji!

Arkadiusz Moryto ma szanse na wywalczenie korony króla strzelców. Aby dogonić Kacpra Adamskiego z MKS Kalisz, musiałby rzucić dzisiaj 14 bramek.

Starcie poprowadzi chorwacka para sędziowska: Matija Gubica – Boris Milosevic. Zarząd Superligi po raz kolejny postawił na zagraniczny duet na Świętą Wojnę.

Warto dodać, że będzie to ostatni występ Adama Morawskiego przed własną publicznością. Po sezonie bramkarz przenosi się do niemieckiego MT Melsungen. Popularny "Loczek" był związany z Nafciarzami od 2013 roku.

Już tylko 10 minut dzieli nad od pierwszego gwizdka!

Hala w Płocku powoli wypełnia się po brzegi. Jak informuje oficjalna strona klubu, bilety na to widowisko zostały całkowicie wyprzedane!

Pierwsza grudniowe starcie w Hali Legionów zakończyło się wynikiem 27:26 na korzyść Vive. Zaliczka kielczan jest więc dosyć nikła. Czy Nafciarze wykorzystają tę niemal wymarzoną sytuację? Relacja LIVE rozpocznie się już o 19:15!