Roland Garros: udany początek i awans Hurkacza do II rundy

• Dodał: Marcin Weiss
  • Data publikacji: 24.05.2022, 20:05

Hubert Hurkacz (13. ATP) po bardzo dobrym spotkaniu pokonał Włocha, Giulio Zeppieriego (216. ATP) 7:5, 6:2, 7:5 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju Roland Garros. Tym samym Polak wyrównał swój najlepszy wynik w karierze na kortach w Paryżu z 2018 roku, a w następnym meczu zmierzy się z lepszym z pary Marco Cecchinato (132. ATP)/Pablo Andujar-Alba (98. ATP).

Początek spotkania to bardzo wyrównana rywalizacja, a obaj tenisiści nie mieli najmniejszych problemów z wygrywaniem własnych gemów. Dopiero w siódmej odsłonie do pierwszego break-pointa doprowadził Hurkacz, ale przeciwnik wybronił się i utrzymał podanie. Kolejna szansa po stronie Polaka pojawiła się w jedenastym gemie i tym razem Hubert wykorzystał ją, zapewniając sobie przewagę w kluczowym momencie seta. Chwilę później Włoch nie podjął rywalizacji, przegrywając odsłonę do zera oraz całego seta 5:7.

W drugą część meczu wrocławianin wszedł wyraźnie rozpędzony i tym razem już w pierwszym gemie przełamał rywala, co zaraz potem potwierdził wygraną przy własnym serwisie. W kolejnych odsłonach Zeppieri nie był w stanie nawiązać rywalizacji z naszym tenisistą, a w piątym gemie po raz kolejny utracił własne podanie, przez co przegrywał już różnicą podwójnego przełamania. Niedługo później set zakończył się zwycięstwem 13. rakiety świata 6:2.

W decydującym secie Giulio ponownie podniósł poziom i wrócił do swojej gry z pierwszego seta. Z tego powodu Polak nie miał już takiej łatwości w zdobywaniu punktów ze strony returnującej, a pierwszego break-pointa wypracował dopiero w dziewiątym gemie. Włoch potrafił się jednak obronić i po długiej walce utrzymać serwis, wychodząc na prowadzenie 5:4. Niedługo później kwalifikat ponownie znalazł się pod ścianą i tym razem złamał się przy trzecim break-poincie, przegrywając kluczowego dla losów meczu gema. Zaraz potem Hubert Hurkacz wygrał przy własnym podaniu, zamykając seta 7:5 oraz zwyciężając całe spotkanie. Tym samym Polak wyrównał swój najlepszy wynik w karierze na kortach w Paryżu z 2018 roku, a w następnym meczu zmierzy się z lepszym z pary Marco Cecchinato/Pablo Andujar-Alba.

Hubert Hurkacz (POL) [12] — Giulio Zeppieri (ITA) [Q] 7:5, 6:2, 7:5