Statscore Futsal Ekstraklasa: poznaliśmy mistrza i ostatniego spadkowicza - podsumowanie 29. kolejki

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 24.05.2022, 19:54

Za nami kolejna, już przedostatnia w tym sezonie 29 seria gier polskiej Statscore Futsal Ekstraklasy. Poznaliśmy w niej nazwę nowego mistrza Polski, czy ostatniego spadkowicza do niższej ligi.

Kolejkę rozpoczęło starcie bardzo istotne dla końcowego układu tabeli, bowiem Futsal Leszno podejmował we własnej hali Team Lębork. Goście musieli wygrać jeżeli chcieli mieć jeszcze jakiekolwiek szanse na uniknięcie relegacji do niższej ligi. Spotkanie rozpoczęło się jednak tragicznie dla przyjezdnych, którzy to już po czterech minutach przegrywali 2:0, a na przerwę schodzili przy wyniku 5:3 dla lesznian. Mecz ten zakończył się ostatecznie rezultatem 7:4, co przypieczętowało spadek zespołu z województwa pomorskiego.

Sobotnie granie zainaugurowały derby Warszawy, gdzie bardzo pewnie akademicy z AZS-u uporali się z Legią aż 6:0, mając pod pełną kontrolą całe spotkanie. Red Dragons Pniewy rywalizował z pewnym już najniższego stopnia podium Constractem Lubawa. Dość sensacyjnie to właśnie pniewianie wygrali aż 6:1. Pewny już utrzymania Słoneczny Stok Białystok podejmował na Podlasiu zdegradowany już kilka kolejek temu AZS Gdańsk. Po pierwszej części meczu gdańszczanie prowadzili 2:0 i z pewnością mieli nadzieję na utrzymanie wyniku do końca rywalizacji, by pożegnanie z najwyższą ligą było choć minimalnie mniej gorzkie. W drugich 45 minutach białostoczanie jednak zdecydowanie podkręcili tempo i zdobyli aż siedem bramek i zwyciężyli 7:3. Szczególnie istotnym zawodnikiem okazał być się zdobywca aż czterech trafień Camilo Vargas. FC Toruń grał z kolei z innym zespołem, który jest pewny spadku - Górnikiem Polkowice. Torunianie na pożegnanie sezonu we własnej hali, triumfowali 5:3. W meczu drużyn znajdujących się w dole stawki, Clearex Chorzów okazał się zdecydowanie lepszy od Gredara Brzeg i zwyciężył swoich rywali pewnie 7:1

Wielkie emocje czekały nas w niedzielny wieczór w Gliwicach, gdzie mogły rozstrzygnąć się losy mistrzostwa Polski. Dotychczasowy lider Piast Gliwice rywalizował ze zdobywcą ostatnich pięciu tytułów mistrza kraju - Rekordem Bielsko-Biała. Gra od początku ułożyła się korzystanie dla ekipy z Górnego Śląska, która po pierwszej części meczu prowadziła 3:1, a ostatecznie zwyciężyła 5:2 i mogła cieszyć się, na kolejkę przed końcem sezonu, z pierwszego historycznego mistrzostwa Polski w futsalu dla "Piastunek". W ostatnim meczu Red Devils Chojnice podzieliły się punktami z Dremanem Opole po remisie 3:3.

Futsal Leszno - Team Lębork 7:4

AZS Warszawa - Legia Warszawa 6:0

Red Dragons Pniewy - Constract Lubawa 6:1

Słoneczny Stok Białystok - AZS Gdańsk 7:3

FC Toruń - Górnik Polkowice 5:3

Gredar Brzeg - Clearex Chorzów 1:7

Piast Gliwice - Rekord Bielsko-Biała 5:2

Red Devils Chojnice - Dreman Opole 3:3