Roland Garros: udany dzień faworytek

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 24.05.2022, 23:58

Podczas trzeciego dnia zmagań w Roland Garros na kort wyszło kilka zawodniczek, znajdujących się w szerokiej czołówce rankingu. Żadna z nich nie poniosła ostatecznie porażki, choć niektóre tenisistki miały swoje problemy.

Już o 11 swoje starcie rozpoczęła Karolina Pliskova. Czeszka zaczęła fatalnie. Jej rywalka, Tessah Andrianjafitrimo, wygrała pierwszego seta 6:2. W drugim zaczęła od breaka, ale wtedy do głosu włączyła się Czeszka, która do końca meczu straciła już tylko trzy gemy. Równocześnie z 8. rakietą świata swoje spotkania rozgrywały Danielle Collins i Jelena Ostapenko. Obie uporały się z rywalkami w nieco ponad godzinę. Amerykanka wygrała z Wiktorią Tomową, a Łotyszka odprawiła Lucię Bronzetti.

Późnym popołudniem na kort wyszła Jessica Pegula. Zapowiadało się na szybką wygraną Amerykanki. W starciu z Qiang Wang wygrywała 6:2, 5:1, lecz później nie potrafiła zakończyć meczu. Udało się dopiero przy dziesiątym meczbolu. Mniej niż godzinę wywalczenie awansu potrzebowała Paula Badosa. Hiszpanka pokazała dominację, oddając Fionie Ferro dwa gemy. Równie efektownie wygrała Daria Kasatkina. Rosjanka w meczu z Rebeccą Sramkovą również straciła dwa gemy, potwierdzając dobrą dyspozycję z ostatnich tygodni.

Z problemami do drugiej rundy awansowały Simona Halep i Aryna Sabalenka. Rumunka w pierwszym secie przegrywała 0:3, ale odrobiła straty, wygrywając do czterech. W drugiej odsłonie Nastasja Schunk postraszyła byłą mistrzynię Rolanda Garrosa i wygrała 6:1. W decydującej partii górą 6:1 była już Halep. Sabalenka w starciu z Chloe Paquet przygrywała 2:6, 0:2. Od tego momentu jednak górowała na korcie. W drugiej partii zwyciężyła do trzech, a w trzeciej do czterech. W środę swój mecz rozegra Magda Linette.