Siatkówka: druga porażka Biało-czerwonych z Niemkami

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 25.05.2022, 20:50

W środę nasze reprezentantki rozegrały drugie spotkanie towarzyskie z reprezentacją Niemiec. Niestety ponownie nasze dziewczyny poniosły porażkę, tym razem 1-3.

Polki świetnie weszły w to spotkanie. Szybko objęły prowadzenie trzypunktowe przy stanie 4-1. Jednak podopieczne Vitala Heynena szybko wyrównały stan gry i przez dłuższy czas gra toczyła się punkt za punkt. Czas przełamania nastąpił przy serwisie Olivii Różański, dzięki której Polki wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Niestety szybko straciły nasze dziewczyny zdobytą przewagę i znów rozpoczęła się gra za jeden. Finalnie w grze na przewagi lepsze okazały się Polki, które po ataku Różański wygrały pierwszego seta 28-26.

Drugą partię Polki rozpoczęły od dwóch asów serwisowych Katarzyny Wenerskiej. Dopiero od stanu 11-12 nasze rywalki zaczęły uciekać. Udało się nawet zbudować cztery punkty przewagi przy stanie 12-16. Bardzo dobrą serię przy zagrywce miała Monika Fedusio, gdyż udało się zdobyć trzy punkty z rzędu. Niestety dalsza część drugiego seta była rozegrana pod dyktando Niemek i zakończył się wynikiem 20-25.

Kolejny set również rozpoczął się od dość wyrównanej gry. Niemki objęły prowadzenie przy stanie 6-7 i nie oddały już prowadzenia do końca z małym wyjątkiem przy 18-17. Finalnie Polki przegrały 21-25 i znalazły się w niemałych tarapatach. Czwarty set od początku był zdominowany przez rywalki. Tylko przy wyniku 2-1 nasze dziewczyny prowadziły w tej partii. Finalnie zakończyło się przy wyniku 23-25 po zaciętej walce ze strony naszych pań.

POLSKA - NIEMCY 1-3 (28-26, 20-25, 21-25, 23-25)