Roland Garros: trudne przeprawy Zvereva i Alcaraza, szybkie zwycięstwa Djokovicia i Nadala

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 26.05.2022, 00:55

Podczas czwartego dnia Roland Garros 2022 nie zabrakło emocji. Trudną drogę do trzeciej rundy przeszli Alexander Zverev i Carlos Alcaraz. W trzech setach swoje pojedynki skończyli Novak Djoković i Rafael Nadal.

We wczesnych godzinach popołudniowych na kort Phillipe'a-Chatrier wyszedł Alexander Zverev. Jego rywalem był Sebastian Baez. Tenisiści zmierzyli się ze sobą w Rzymie, gdzie górą w dwóch setach był Niemiec. Tym razem przeszedł znacznie trudniejszą drogę. Obie pierwsze partie padły łupem mniej utytułowanego tenisisty. Zverev podniósł się dwukrotnie, wygrywając 6:2. W decydującym secie jako pierwszy przełamał Baez. Ten jednak zmarnował piłkę meczową i dał się dwukrotnie przełamać, co oznaczało porażkę 5:7. Kolejnym rywalem Niemca będzie Brandon Nakashima.

Najciekawszy spektakl dnia stworzyli Carlos Alcaraz i Albert Ramos Vinolas. Młodszy z Hiszpanów zaczął obiecująco, od wygranej 6:1 w inauguracyjnym secie. Mnożące się niewymuszone błędy spowodowały jednak, że dwie następne partie przegrał. Czwarty set był festiwalem zwrotów akcji i pomyłek z obu stron. Najpierw 2:0 prowadził Alcaraz, by później przegrywać 4:5 i bronić meczbola. 19-latek przełamał powrotnie i miał nawet trzy piłki setów na 7:5. O losach partii zadecydował tie-break, którego faworyt wygrał do dwóch. Ostatnią odsłonę niespodziewanie otworzył break Ramosa i wynik 3:0. Spektakularnym zagraniem Alcaraz doprowadził jednak do stanu 3:3. Słabnący fizycznie 34-latek jeszcze raz stracił serwis. Pokazał jednak hart ducha, ponownie wyrównując. Chwilę później jednak jego rywal kolejną imponującą akcją wywalczył przełamanie i serwis na mecz. Tej szansy już nie zmarnował, a w następnej rundzie zagra z Sebastianem Kordą.

Znacznie mniej problemów mieli dwaj wielcy mistrzowie - Novak Djoković i Rafael Nadal. Serb w nieco ponad dwie godziny odprawił 6:2, 6:3, 7:6(4) Alexa Molcana. Słowak popełniał dużo więcej niewymuszonych błędów od rywala i tylko raz przy serwisie przeciwnika potrafił doprowadzić do break pointów. W trzeciej rundzie lider światowego rankingu także nie powinien mieć problemów, ponieważ jego oponentem będzie rekonwalescent, Aljaz Bedene. Na zakończenie dnia Rafael Nadal zagrał z Corentinem Moutetem. W dwóch pierwszych setach Hiszpan bez trudu wygrał 6:3, 6:1. Francuz postawił się w trzecim secie, kiedy to prowadził z przewagą breaka. Nadal odrobił jednak straty i wygrał 6:4. O 1/8 finału Nadal powalczy z Boticiem Van de Zandschulpem.

Felix Auger-Aliassime (CAN) [9] - Camilo Ugo Carabelli 6:0, 6:3, 6:4

Karen Chaczanow (RUS) [25] - Hugo Dellien (BOL) 4:6, 6:4, 7:6(1), 6:3

John Isner (USA) [23] - Gregoire Barrere (FRA) [WC] 6:4, 6:4, 3:6, 7:6(5)

Sebastian Korda (USA) [27] - Richard Gasquet (FRA) 7:6(5), 6:3, 6:3

Botic Van de Zandschulp (NED) - Fabio Fognini (ITA) 6:4, 7:6(2), 3:2(k.)

Diego Schwartzman (ARG) [15] - Jaume Munar (ESP) 2:6, 6:7(3), 6:2, 6:2, 6:2

Novak Djoković (SRB) [1] - Alex Molcan (SVK) 6:2, 6:3, 7:6(4)

Rafael Nadal (ESP) [5] - Corentin Moutet (FRA) [WC] 6:3, 6:1, 6:4

Carlos Alcaraz (ESP) [6] - Albert Ramos Vinolas (ESP) 6:1, 6:7(7), 5:7, 7:6(2), 6:4