Roland Garros: najlepszy wynik w karierze Hurkacza

• Data publikacji: 26.05.2022, 16:29

Hubert Hurkacz (13. ATP) po kapitalnym spotkaniu pokonał Marco Cecchinato (132. ATP) 6:1, 6:4, 6:2 i zapewnił sobie awans do III rundy wielkoszlemowego turnieju Roland Garros. Tym samym wrocławianin osiągnął swój najlepszy wynik w karierze na kortach w Paryżu, a w następnym spotkaniu zmierzy się z Davidem Goffinem (48. ATP).

Początek pojedynku nie zwiastował aż takiej deklasacji, a Marco dość spokojnie wygrał swojego gema, a następnie powalczył przy serwisie Hurkacza. Jak się jednak okazało, od czwartej odsłony Polak całkowicie zdominował wydarzenia na korcie, w czterech gemach przegrywając tylko pięć piłek. W tym czasie Hubert doprowadził do dwóch przełamań, a ostatecznie zamknął pierwszego seta wynikiem 6:1.

W drugiego seta wrocławianin wszedł wyraźnie rozpędzony i już na samym początku uzyskał — jak się później okazało — kluczową przewagę, przełamując podanie Włocha. W następnych odsłonach nasz tenisista spokojnie kontrolował wydarzenia podczas własnych gemów serwisowych, kiedy aż cztery z pięciu wygrał bez straty choćby punktu. W takiej sytuacji Marco nie był w stanie nawiązać żadnej rywalizacji i przegrał drugiego seta 4:6.

W decydującą rozgrywkę Polak ponownie wszedł z pełną mocą, przełamując przeciwnika do piętnastu. Następnie sytuacja wyglądała bliźniaczo podobnie do drugiego seta, a Hurkacz spokojnie kontrolował swoją przewagę. Jakby tego było mało, wrocławianin pod koniec przełamał rywala raz jeszcze, wychodząc na 5:2 z perspektywą serwisu na zamknięcie meczu. Chwilę później tak się właśnie stało i Hubert Hurkacz pokonał Marco Cecchinato w trzech setach, po raz pierwszy w karierze zapewniając sobie awans do III rundy Roland Garros. Tam rywalem naszego zawodnika będzie doświadczony Belg, David Goffin.

Hubert Hurkacz (POL) [12] — Marco Cecchinato (ITA) 6:1, 6:4, 6:2