Roland Garros: koncertowa gra Igi Świątek, Polka w III rundzie
PPP

• Data publikacji: 26.05.2022, 17:18

Iga Świątek (1. WTA) po fenomenalnej grze zdeklasowała Alison Riske (43. WTA) 6:0, 6:2, zapewniając sobie w ten sposób awans do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju Roland Garros. Polka na kortach ziemnych w Paryżu czuje się jak w domu i pokonała już drugi schodek w drodze po powtórzenie sukcesu sprzed dwóch lat. Na trzecim stopniu czeka ją rywalka z Czarnogóry, Danka Kovinic (95. WTA).

Dzisiejszy pojedynek był trzecim bezpośrednim starciem obu pań w turniejach rangi WTA. W obu wcześniejszych meczach, rozegranych w zeszłym roku, triumfowała Polka — na kortach w Madrycie 6:1, 6:1, a następnie w Rzymie 5:4, gdy Amerykanka skreczowała z powodu kontuzji. Tym razem nasza tenisistka była jeszcze bardziej bezlitosna, wygrywając pierwszego seta bez straty gema. Co więcej, Riske tylko w jednej odsłonie zdołała wygrać więcej niż jedną wymianę, przegrywając wtedy do trzydziestu.

Druga część spotkania rozpoczęła się bardzo podobnie, od wyraźnej dominacji Świątek. W trzecim gemie Alison zdołała wreszcie powalczyć trochę dłużej, doprowadzając nawet do stanu równowagi przy podaniu naszej zawodniczki, ale w najważniejszym momencie raszynianka była spokojna i objęła prowadzenie 3:0. Z kolei w czwartej odsłonie Amerykanka obroniła aż trzy break-pointy, by następnie wreszcie wygrać jednego gema, ratując się przed popularnym „rowerkiem”. W następnych minutach Riske zdołała ugrać jeszcze jedną odsłonę, ale ostatecznie nie miała szans i przegrała 2:6. Tym samym Iga Świątek zapewniła sobie awans do trzeciej rundy imprezy, w której już czeka na nią Danka Kovinic.

Iga Świątek (POL) [1] — Alison Riske (USA) 6:0, 6:2