Roland Garros: Linette poza turniejem deblowym

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 26.05.2022, 18:00

Magda Linette w parze z Bernardą Perą nie powtórzą ubiegłorocznego sukcesu i występu w półfinale French Open. Rozstawione z numerem 15. Polka i Amerykanka pożegnały się z imprezą już w drugiej rundzie, przegrywając z Martą Kostjuk i Eleną Gabrielą Ruse 6:3 2:6 3:6.

O udział w 1/8 finału French Open w czwartek walczyły Magda Linette i Amerykanka Bernarda Pera, czyli ubiegłoroczne półfinalistki turnieju w Paryżu. Ich rywalkami w drugiej rundzie był ukraińsko-rumuński duet Marta Kostjuk/Elena Garbiela Ruse. Polka i Amerykanka nieudanie rozpoczęły to spotkanie, dając się przełamać już w pierwszym gemie. Choć po chwili Ukrainka i Rumunka prowadziły już 0:2, Linette i Pera szybko wygrały dwa kolejne gemy, odrabiając starte przełamania i wyrównując wynik. Kolejne trzy odsłony na swoim koncie zapisały pary podające, chociaż polsko-amerykański duet musiał bronić breakpointa. W ósmym gemie to one wypracowały szansę na przełamanie i ją wykorzystały, co pozwoliło im wyjść na 5:3. Po chwili Linette i Pera utrzymały swój serwis, wygrywając partię 6:3 i obejmując prowadzenie w meczu.

Drugą partię rozpoczął pewnie wygrany gem serwisowy przez Kostjuk i Ruse, po którym rywalki skutecznie wybroniły cztery breakpointy, utrzymując podanie. Później na wyższe obroty weszły Ukrainka i Rumunka, wygrywając cztery kolejne gemy i notując dwa przełamania, odskakując na 1:5. Linette i Pera nie zamierzały się poddawać, odrabiając jedno przełamanie i utrzymując swoje szanse w tym secie. Ukraińsko-rumuński duet nie pozostawił im jednak żadnych złudzeń, po raz trzeci odbierając im podanie i zamykając seta przy trzeciej okazji wynikiem 2:6.

Na początek decydującego seta obie pary pewnie wygrały swoje gemy serwisowe. W trzeciej odsłonie panie stoczyły długą i wyrównaną walkę, z której zwycięsko wyszły Ukrainka i Rumunka, utrzymując podanie. Kostjuk i Ruse poszły za ciosem, przełamując polsko-amerykański debel do zera i utrzymując również "na czysto" swoje podanie, odskakując na 1:4. Linette i Pera po wygraniu podania były blisko przełamania powrotnego, ale rywalki skutecznie obroniły oba breakpointy. Kolejne dwie odsłony na swoim koncie zapisały pary podające, co dało końcowy tryumf Kostjuk i Ruse, które wykorzystały pierwszą piłkę meczową i wygrały 6:3. Tym samym ubiegłoroczne półfinalistki imprezy pożegnały się z Paryżem już w drugiej rundzie.

Magda Linette/Bernarda Pera (POL/USA) [15] - Marta Kostjuk/Elena Gabriela Ruse (UKR/ROM) 6:3 2:6 6:3

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.