Roland Garros: udany początek zawodów dla polskiego miksta

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 26.05.2022, 20:27

Alicja Rosolska i Łukasz Kubot zwyciężyli w dwóch setach mecz pierwszej rundy gry mieszanej Rolanda Garrosa. Polski duet pokonał francuski mikst Oceane Dodin oraz Enzo Couacaud, który występował w turnieju dzięki dzikiej karcie od organizatorów.

Co ciekawe, Alicja Rosolska i Łukasz Kubot po raz pierwszy stworzyli duet podczas wielkoszlemowego turnieju. Początek nie należał do najlepszych w ich wykonaniu, lecz z każdym gemem prezentowali się tylko lepiej. Oceane Dodin z Enzo Couacaud otworzyli mecz od dwugemowego prowadzenia, które utrzymywali do stanu 4:2. Wówczas do głosu doszli reprezentanci Polski. Rosolska i Kubot wygrali cztery kolejne gemy z rzędu, a co za tym idzie zwyciężyli pierwszą odsłonę.

Druga partia miała zupełnie inny przebieg, bo tym razem to biało-czerwoni przełamali jako pierwsi. Prowadzenie 4:1 nie wystarczyło, by pewnie zakończyć spotkanie, a Trójkolorowi po chwili doprowadzili do wyrównania. W samej końcówce zaważyło jednak cenne doświadczenie Rosolskiej i Kubota, którzy drugiego seta zwyciężyli w stosunku 7:5. W drugiej rundzie czeka ich nieco trudniejsze zadanie, bo ich rywalami będą rozstawieni z trójką Gabriela Dabrowski oraz John Peers.

Alicja Rosolska/Łukasz Kubot (POL/POL) - Oceane Dodin/Enzo Couacaud (FRA/FRA)[WC] 6:4, 7:5