Piłka nożna - ME U17: Serbia i Portugalia uzupełniają grono półfinalistów

• Dodał: Rafał Kozieł
  • Data publikacji: 26.05.2022, 21:01

W czwartek poznaliśmy pełny skład par półfinałowych w mistrzostwach Europy U17 rozgrywanych w Izraelu. Po meczach pełnych walki do najlepszej „czwórki” awansowali Serbowie oraz Portugalczycy.

Jako pierwsi o półfinał walczyli młodzi piłkarze z Danii oraz Serbii. Co prawda przez większość meczu optyczną przewagę posiadali zawodnicy ze Skandynawii, jednak do przerwy przegrywali oni 0:1 po bramce Jana-Carlo Simicia z samego początku spotkania. Tuż po wznowieniu gry Duńczycy wyrównali po trafieniu Emila Hojlunda, jednak reprezentacji z Bałkanów awans zapewnił Jovan Milosevic. Po raz kolejny potwierdziła zasada, że statystyki nie grają – Duńczycy mieli posiadanie piłki na poziomie 62%, jednak to nie oni powalczą o medale. Obie drużyny znały rangę tego spotkania, czego efektem było pokazanie przez arbitra aż ośmiu żółtych kartek w ostatnich 20 minutach.

Dania - Serbia 1:2 (0:1)

Bramki: 48’ Hojlund – 3’ Simic, 64’ Milosevic

Ostatniego półfinalistę turnieju wyłoniły derby Półwyspu Iberyjskiego. Już po niespełna dziesięciu minutach od rozpoczęcia spotkania z bramki cieszyli się młodzi Portugalczycy, którzy wyszli na prowadzenie po trafieniu Afonso Moreiry. Hiszpanie jednak szybko odpowiedzieli bramką Bonara i cała zabawa rozpoczęła się od początku, a do przerwy utrzymywał się wynik remisowy. W drugiej połowie Portugalczycy otrzymali rzut karny, który przesądził o ich zwycięstwie. Gola z 11. metra zdobył Jose Rodrigues, wprowadzając swoją drużynę do strefy medalowej.

Hiszpania – Portugalia 1:2 (1:1)

Bramki: 17’ Bonar – 9’ Moreira, 63’ Rodrigues (k.)

W półfinałach Francja zmierzy się z Portugalią, a Serbów czeka spotkanie z obrońcami mistrzowskiego tytułu – Holandią.