NHL: Edmonton Oilers w finale Konferencji Zachodniej

• Data publikacji: 27.05.2022, 08:52

Poznaliśmy drugiego finalistę konferencji w lidze NHL. Edmonton Oilers wygrali po dogrywce z Calgary Flames i awansowali do najlepszej czwórki rywalizacji o Puchar Stanleya.

Edmonton Oilers już dzisiaj w nocy czasu polskiego mogli zamknąć serię. Wystarczyło, że tylko i aż pokonają na wyjeździe Calgary Flames. W 11. minucie wynik dla gospodarzy otworzył Andrew Mangiapane. W drugiej tercji praktycznie bramka padała za bramką. Mikael Backlund trafił na 2:0, ale Nafciarze odpowiedzieli trzema trafieniami. Prowadzili bardzo krótko, gdyż już pół minuty później Flames wygrywali 4:3. Strzelecki koncert z obu stron zakończył Evan Bouchard. Zarówno po 40, jak i 60 minutach był remis 4:4. W szóstej minucie zwycięstwo awans ekipie z Edmonton zapewnił jej lider, Connor McDavid. Czwartą asystę w spotkaniu wykonał Leon Draisaitl. Teraz Oilers czekają na rozstrzygnięcie pojedynku Colorado Avalanche z St. Louis Blues.

Ważny krok w stronę awansu zrobili Carolina Hurricanes. Huragany objęły prowadzenie 3:2 w serii z New York Rangers. Większość bramek padło, kiedy na lodowisku nie było równej liczby zawodników. W osłabieniu dla gospodarzy trafił Vincent Trocheck. Następnym razem Rangers wykorzystali przewagę i wyrównał Mika Zibanejad. Potem dominowali już hokeiści Hurricanes. Gole strzelili Teuvo Teravainen (w przewadze) i Andrej Swecznikow.

Carolina Hurricanes - New York Rangers 3:1 (1:1, 1:0, 1:0) 3:2 w serii
Calgary Flames - Edmonton Oilers 4:5 (1:0, 3:4, 0:0, 0:1) 1:4 w serii i awans