Liga Europy: całe mecze Kędziory i Rzeźniczaka

• Data publikacji: 21.09.2018, 12:36

W pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Europejskiej tylko Tomasz Kędziora i Jakub Rzeźniczak rozegrali cały mecz w barwach swoich drużyn. Dynamo Kijów zaledwie zremisowało u siebie z FC Astana 2:2, natomiast Qarabag przegrał na wyjeździe ze Sportingiem Lizbona 0:2.

Dynamo nieźle weszło w mecz, bowiem już w 11. minucie objęło prowadzenie za sprawą Tsygankova. Radość ukraińskiej drużyny nie trwała jednak długo. 10 minut później wyrównał Marin Ancić. Jeszcze przed przerwą Dynamo wyszło ponownie na prowadzenie. W doliczonym czasie pierwszej połowy bramkę strzelił Denys Garmash. Przez niemal drugą część spotkania zespół z Kijowa dyktował warunki i wydawało się, że uda im się dowieźć korzystny dla nich wynik do końca. Niemal, bo w piątej minucie doliczonego czasu gry gola wyrównującego strzelił  Murtazayev.

Cały mecz w barwach Qarabagu rozegrał również Jakub Rzeźniczak. Jego zespół nie dał rady Sportingowi Lizbona. Portugalski klub zwyciężył po bramkach Raphinhy i Cabrala.

Od 76. minuty w barwach swoich drużyn pojawili się Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) i Jacek Góralski (Łudogorec). W lepszym nastroju z tej dwójki na pewno będzie Kądzior, którego zespół rozbił u siebie 4:1 Fenerbahce. Z kolei Łudogorec przegrał 2:3 z Bayerem Leverkusen.

Całe mecze na ławce rezerwowych spędzili Igor Lewczuk (Bordeaux) i Jakub Piotrowski (Genk), a Jakub Świerczok (Łudogorec) nie znalazł się nawet w meczowej "18" na spotkanie z Bayerem.

Wyniki meczów drużyn Polaków:

Sporting - Qarabag 2:0 (0:0)

54' Raphinha, 88' Cabral

Slavia Praga - Bordeaux 1:0 (1:0)

35' Zmrhal

Łudogorec Razgrad - Bayer Leverkusen 2:3 (2:1)

8' Keseru, 31' Marcelinho - 38', 69' Havertz, 63' Thelin,

Dinamo Zagrzeb - Fenerbahce 4:1 (2:0)

16' Sunjić, 27',57' Hajrović, 60' Olmo - 47' Neustadter

Genk - Malmo FF 2:0 (1:0)

37' Trossard, 71' Samata

Dynamo Kijów - FC Astana 2:2 (2:1)

11' Tsygankov, 45+1' Garmash - 21' Ancić, 90+5' Murtazayev