Atletico Madryt odnosi skromne zwycięstwo.

• Data publikacji: 12.05.2018, 22:00

W ramach 37. kolejki La Liga  naprzeciwko siebie stanęli Getafe i Atletico Madryt. Eksperci nie ukrywali kto jest faworytem spotkania i mimo tego, że Azulones mogli pochwalić się serią 5 meczów bez przegranej, to Atletico Madryt było stawiane w zwycięskiej pozycji. Przewidywaniom stało się zadość i Drużyna Diego Simeone pokonała przeciwników 1:0.

Gospodarze bardzo szybko dali się zaskoczyć drużynie gości i już w 8. minucie po świetnej zespołowej akcji Antoine Griezman (Atl. Madryt) pokonał miejscowego bramkarza strzałem z krawędzi pola karnego ustalając wynik spotkania. W późniejszych minutach Colchoneros w spokoju kontrolowali przebieg meczu i pilnowali by nikt nie zagroził ich bramce. Do końca pierwszej połowy goście stworzyli sobie jeszcze jedną dogodną sytuację, którą zmarnował Diego Costa, po akcji sam na sam z bramkarzem, a jego strzał został zablokowany.

W drugiej połowie to drużyna gości przejęła inicjatywę- 8 strzałów na bramkę przeciwnika i prawie 60% posiadania piłki. Mimo to, klub z przedmieść Madrytu nie potrafił skutecznie zaatakować bramki Jana Oblaka (Atl. Madryt). Ten stan rzeczy utrzymał się do 77. minuty, lecz nadgorliwy obrońca gości Diego Godin sfaulował w polu karnym zawodnika gospodarzy. Sędzia spotkania Javier Alberto Rojas był zmuszony odgwizdać jedenastkę. Świetną okazję do odrobienia wyniku zmarnował jednak Faycal Fajr (Getafe). Młody bramkarz drużyny gości wspaniale interweniował broniąc strzał skierowany w lewy dolny róg bramki. W ostatnich 10. minutach spotkania, zawodnicy Atletico mieli jeszcze jedną szansę na podwyższenie wyniku, lecz Kevin Gameiro (Atl. Madryt), po otrzymaniu idealnego podania, popisał się żenującym wykończeniem akcji nie trafiając w futbolówkę.

Atletico Madryt na kolejkę przed końcem sezonu pozostaje na drugim miejscu w ligowej tabeli, a walczące o puchary Getafe traci trzy punkty do premiowanego awansem 7. miejsca w tabeli, które na chwilę obecną okupuje Sevilla.