Roland Garros: kandydaci do tytułu nie zawodzą

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 28.05.2022, 00:30

Czterech głównych faworytów do triumfu w tegorocznym Roland Garros pozostaje w grze. Novak Djoković, Rafael Nadal, Carlos Alcaraz i Alexander Zverev wygrali swoje mecze bez straty seta. Aczkolwiek ten ostatni nie może powiedzieć, że ma za sobą łatwy mecz.

Dzień zaczął się od małej niespodzianki. Było nią może nie tyle samo zwycięstwo Argentyńczyka Diego Schwartzmana z Bułgarem Grigorem Dimitrowem, co jego rozmiar. Szczególnie przy dyspozycji tych zawodników w ostatnim czasie. Tenisista z Buenos Aires przegrał tylko sześć gemów. Dużo cięższe spotkanie, mimo że też trzysetowe, ma za sobą na przykład Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime. Z Serbem Filipem Krajinoviciem wygrał 7:6(3), 7:6(2), 7:5.

Bez najmniejszych problemów swoje mecze wygrali Novak Djoković i Rafael Nadal. Serb w godzinę i 45 minut rozprawił się ze Słoweńcem Aljazem Bedenem. Hiszpanowi pokonanie Holendra Botica van de Zanschulpa zajęło niespełna pół godziny więcej, ale na żadnym etapie meczu nie mógł się on poczuć zagrożony.

Tylko dwa piątkowe mecze nie zakończyły się w trzech setach. Hiszpan Barnabe Zapata Miralles niespodziewanie wygrał w pięciu setach z Amerykaninem Johnem Isnerem. Czterech potrzebował Rosjanin (występujący neutralnie) Karen Chaczanow, by odprawić Brytyjczyka Camerona Norriego.

Po dużych problemach w poprzedniej rundzie tym razem wpadek nie zaliczyli Carlos Alcaraz i Alexander Zverev. Młody Hiszpan zrewanżował się Amerykaninowi Sebastianowi Kordzie za niedawną porażkę w Monte Carlo, pokonując go w zaledwie 125 minut. Niemiec nie miał tak łatwo. Amerykanin Brandon Nakashima, pogromca Kamila Majchrzaka, dwukrotnie doprowadził do tiebreaka. Jednak ostatecznie żadnego seta faworytowi nie wyrwał.

Wyniki

Novak Djoković (SRB) [1] - Aljaz Bedene (SLO) 6:3, 6:3, 6:2

Diego Schwartzman (ARG) [15] - Grigor Dimitrow (BUL) [18] 6:3, 6:1, 6:2

Felix Auger-Aliassime (CAN) [9] - Filip Krajinović (SRB) 7:6(3), 7:6(2), 7:5

Rafael Nadal (ESP) [5] - Botic van de Zandschulp (NED) [26] 6:3, 6:2, 6:4

Alexander Zverev (GER) [3] - Brandon Nakashima (USA) 7:6(2), 6:3, 7:6(5)

Barnabe Zapata Miralles (ESP) [Q] - John Isner (USA) [23] 6:4, 3:6, 6:4, 6:7(5), 6:3

Karen Chaczanow [21] - Cameron Norrie (GBR) [10] 6:2, 7:5, 5:7, 6:4

Carlos Alcaraz (ESP) [6] - Sebastian Korda (USA) [27] 6:4, 6:4, 6:2