Roland Garros: kolejny znakomity występ polskiej deblistki

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 28.05.2022, 13:01

Alicja Rosolska i Erin Routliffe pokonały duet Lidia Morozowa i Kaitlyn Christian 6:2, 6:2 w drugiej rundzie gry deblowej Rolanda Garrosa. Dla Polki i Nowozelandki był to kolejny pewnie zwyciężony mecz w tegorocznej imprezie.

Mimo, że Alicja Rosolska i Erin Routliffe nie wykorzystały okazji na przełamanie już w pierwszym gemie spotkania, to na takie z ich strony nie trzeba było długo czekać. Polsko-nowozelandzki debel zwyciężył kolejne trzy gemy z rzędu, co pozwoliło w pełni kontrolować pierwszą partię. Rosolska i Routliffe szczególnie imponowały formą serwisową, bo podczas pierwszego seta straciły łącznie dwa punkty przy swoim podaniu. Ostatecznie dołożyły jeszcze jednego breaka i zwyciężyły tę część 6:2.

W drugiej odsłonie Lidia Morozowa i Kaitlyn Christian rywalizowały, jak równy z równym, tylko przez pierwsze cztery gemy. Od wyniku 2:2 pełną dominacją na korcie popisały się Rosolska z Routliffe, co poskutkowało zwycięstwem w tym samym rozmiarze, co w secie pierwszym. Dla Polki nie jest to ostatni epizod tego dnia, bo popołudniem wystąpi w grze mieszanej u boku Łukasza Kubota.

Alicja Rosolska/Erin Routliffe (POL/NZL) - Lidia Morozowa/Kaitlyn Christian (BLR/USA) 6:2, 6:2