Piłka ręczna - LE: finał nie dla Orlenu Wisły Płock
fotoandrus.pl

• Data publikacji: 28.05.2022, 20:10

Szczypiorniści Orlenu Wisły Płock nie zdobędą tytułu w Lidze Europejskiej EHF. Wicemistrzowie Polski przegrali w półfinale po słabej grze 19:26 z Benficą Lizboną.

Kilka dni temu Orlen Wisła Płock grała o mistrzostwo Polski i po dramatycznym meczu przegrała z Łomżą Vive Kielce. Nie był to jednak koniec sezonu dla Nafciarzy. Drugi raz z rzędu awansowali do turnieju Final Four Ligi Europejskiej. Rok temu zajęli czwarte miejsce, a teraz apetyty były dużo większe. W półfinale płocczanie zmierzyli się z gospodarzami turnieju, czyli Benficą Lizbona.

Od samego początku rywalizację można było określić meczem walki. Padało bardzo mało bramek, dużą rolę odgrywała obrona, a już w drugiej minucie Ole Rahmel był blisko otrzymania czerwonej kartki. Szczypiorniści Wisły mieli duże problemy ze zdobywaniem goli. Po dwudziestu minutach polski zespół zanotował tylko dwa trafienia. Benfica na szczęście w tym czasie za bardzo się nie rozpędziła, wypracowując tylko i aż cztery bramki przewagi. Nafciarze po dwóch golach Siergieja Kosorotowa przegrywała tylko 5:6. Gospodarze turnieju odpowiedzieli dwoma trafieniami z rzędu. Po trzydziestu minutach zespół z Lizbony prowadził 10:8.

Wydawało się, że Wisła ma spore szanse na odwrócenie losów meczu. Jednak tak się nie stało, gdyż Benfica rozpoczęła drugą połowę od trzech kolejnych trafień. Portugalska drużyna konsekwentnie budowała swoją przewagę, która na ponad dziesięć minut przed końcem wynosiła aż osiem bramek. Nafciarze musieli zrobić to, czego dokonało Vive we wtorkowym meczu z nimi. A nawet odrobić jeszcze większą stratę z uskrzydloną Benficą.

Szczypiorniści Orlenu Wisły przez cały mecz mieli problemy ze skutecznością, a zadania nie ułatwiał świetnie broniący Sergey Hernandez. Na niecałe dziesięć minut przed końcem Jose Costa da Silva trafił na 24:14 i Benfica była o krok od finału. Zespół z Lizbony ostatecznie wygrał 26:19 i jutro o tytuł zagra z Magdeburgiem. Płocczanom pozostaje tylko mecz o trzecie miejsce z Nexe. Aż dziewięć bramek zdobył Petar Djordić.

Orlen Wisła Płock - Benfica Lizbona 19:26 (8:10)