Liga Mistrzów: Real Madryt z 14 tytułem Ligi Mistrzów!
All-Pro Reels/Wikimedia Commons

• Dodał: Kacper Lewandowski
  • Data publikacji: 28.05.2022, 23:36

Poznaliśmy zwycięzcę tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Real Madryt zwyciężył z Liverpoolem na Stade de France po golu Viniciusa Juniora. Tym samym Królewscy wyśróbowali swój rekord zdobywając 14. tytuł Ligi Mistrzów.

Pierwsza połowa upływała pod znakiem zdecydowanej przewagi drużyny Liverpoolu. Podopieczni Jurgena Kloppa dominowali i spychali rywali do obrony już w zasadzie na 16. metrze od bramki Courtoisa. Czas upływał, strzały na bramkę Courtoisa padały, ale bezbramkowy remis utrzymywał się na tablicy. Pod koniec pierwszej połowy piłkę w siatce po zamieszaniu umieścił Karim Benzema, ale ostatecznie wideoweryfikacja cofnęła bramkę Francuza, bowiem znajdował się on na spalonym. 0:0 utrzymało się do końca.

Druga połowa przyniosła trochę więcej wyrównanej gry, ale stroną delikatnie przeważającą był cały czas Liverpool. Fenomenalny dzień miał jednak Thibaut Courtois. Każdy strzał lądował albo w jego koszyczku, albo  inny sposób odbijał go swoimi kończynami. Kiedy wydawało się, że Liverpool jest o krok od zdobycia gola fenomenalną bramkę zdobył Vinicius Junior. Brazylijczyk wykorzystał swoją szansę, która później okazała się jedyną w tym finale. Zdobyta bramka przywróciła pewność siebie Realowi. Ostatecznie stroną wyraźnie dominującą był Liverpool: 24 strzały do 4, 9 strzałów celnych do 2, 54% piłki posiadania Liverpoolu, a jednak to Real Madryt podniósł ostatecznie uszaka.

Liverpool FC - Real Madryt 0:1

Bramki: 59' Vinicius

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Henderson (77' Keita), Thiago (77' Firmino)- Salah, Mane, Diaz (65' Jota)

Real: Courtois - Carvajal, Militao, Alaba, Mendy - Modrić (90' Ceballos), Casemiro, Kroos - Valverde (85' Camavinga),  Benzema, Vinicius (90+3' Rodrygo)

Żółte kartki: 62' Fabinho

Sędziował: Clement Turpin