NHL: zwycięstwo Rangers, będzie siódmy mecz

• Data publikacji: 29.05.2022, 10:40

New York Rangers wygrali przed własną publicznością 5:2 w szóstym meczu serii z Carolina Hurricanes. Tym samym doprowadzili do remisu 3:3 w rywalizacji o finał Konferencji Wschodniej.

Rangers byli pod ścianą, gdyż porażka wyeliminowałaby ich z dalszej części rywalizacji o Puchar Stanleya. Gospodarze przystąpili do gry bardzo zmotywowani. W ósmej minucie wynik otworzył Tyler Motte, a dwie minuty później w przewadze podwyższył Mika Zibanejad. Na początku drugiej tercji po golu Filipa Chytila było już 3:0 dla hokeistów z Nowego Jorku.

Pierwszą bramką dla Hurricanes strzelił Brady Skjei. Gospodarze szybko odpowiedzieli, gdyż po raz drugi na listę strzelców wpisał się Chytil. Dwie bramki różnicy w drugiej tercji były po raz kolejny po trafieniu Vincenta Trochecka. Wynik na 5:2 w trzeciej tercji w podwójnej przewadze ustalił Artemi Panarin. Bohaterem New York Rangers był bramkarz Igor Szesterkin, który zanotował 37 obron i miał także dwie asysty. Decydujący, siódmy mecz w ostatniej nierozstrzygniętej serii półfinału konferencji zostanie rozegrany pojutrze na lodowisku ekipy z Caroliny.

New York Rangers - Carolina Hurricanes 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)