Piłka ręczna - Liga Europejska: najniższy stopień podium dla Płocka!
SZYMONLABINSKI.COM

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 29.05.2022, 18:04

Płocczanie po przegranym sobotnim spotkaniu o finał, w niedzielę grali z RK Nexe o trzecie miejsce Ligi Europejskiej. Podopieczni trenera Sabate przez większość spotkania prowadzili, utrzymali tę tendencję do samego końca i triumfowali w Lizbonie.

Bardzo dobre otwarcie zaliczył Serdio, wyprowadzając Wisłę na prowadzenie 2:0. Hiszpanowi wtórował Jurecic i w 12. Minucie spotkania płocczanie prowadzili już czterema bramkami. Na boisku cały czas coś się działo, bo trafienia padały regularnie z każdej ze stron. Gdyby nie delikatna dekoncentracja ekipy z Polski pod koniec pierwszej połowy, rezultat byłby korzystniejszy – było jednak tak, że jeszcze przed gwizdkiem pięciopunktową serię zanotowało Nexe i drużyny schodziły na przerwę z wynikiem 14:13.

Wraz z kolejnymi minutami gry coraz lepiej prezentował się Szita. Jeszcze przed dobrą passą „Nafciarzy” wyrównał wynik jeden z przeciwników, ale pięć minut później było już 17:14. Obie drużyny utrzymywały bardzo dobrą skuteczność w ataku, jednak to polska drużyna częściej była przy piłce. Cichym bohaterem ostatnich minut był Lucin, który praktycznie każdą piłkę, którą dostał – zamieniał w trafienie. Tym samym na dziesięć minut przed końcem „Nafciarze” prowadzili 24:18 i spokojnie zbliżali się do brązowego medalu. Ostatni atak oddał Severec i płocczanie cieszyli się ze zwycięstwa 27:22.

W finale turnieju już o godz. 19:00 powalczy jeszcze jeden reprezentant Polski. Rywalem SC Magdeburga, w którym występuje Piotr Chrapkowski będzie SL Benfica. Ekipa z Niemiec broni w tym sezonie tytułu.

Orlen Wisła Płock – RK Nexe 27:22 (14:13)

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.