Pływanie - MP: Dominika Sztandera z rekordem Polski

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 01.06.2022, 20:41

Za nami drugi dzień Głównych Mistrzostw Polski w pływaniu. Bardzo dobrze na 100 metrów stylem klasycznym spisała się Dominika Sztandera, która pobiła rekord Polski.

Na 100 metrów stylem klasycznym Dominika Sztandera uzyskała wynik 1:07,88, poprawiając przy okazji własny rekord Polski o 0,04 sekundy. Drugą lokatę z wynikiem o ponad pół sekundy gorszym zajęła Barbara Mazurkiewicz. Podium uzupełniła Weronika Hallmann. W tej samej konkurencji, ale mężczyzn walka o złoto rozegrała się pomiędzy Dawidem Wiekierą a Janem Kałusowskim. Ostatecznie o zaledwie 0,03 sekundy lepszy był Wiekiera.

W wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym kobiet bezkonkurencyjna była Aleksandra Polańska, która triumfowała z czasem 1:58,69. Podium uzupełniły Aleksandra Knop i Dominika Kossakowska. Natomiast wśród mężczyzn także pewne złoto wywalczył Kamil Sieradzki.

Bardzo dobrze w wyścigach na 50 metrów stylem grzbietowym spisali się Ksawery Masiuk i Tomasz Polewka, ponieważ obaj uzyskali minimum na zbliżające się mistrzostwa Europy. Złoto padło łupem Masiuka, który uzyskał rezultat 24,86 sekundy. Za to Polewka zdobył srebro z czasem 25,14 sekundy. U kobiet na tym samym dystansie pierwsze miejsce zajęła Adela Piskorska, która w walce o złoto o zaledwie 0,02 sekundy pokonała Alicję Tchórz.

Na zakończenie drugiego dnia zmagań odbyły się finały sztafet 4x100 metrów stylem dowolnym. Wśród mężczyzn rekordem Polski popisali się zawodnicy pierwszej drużyny AZS AWF Katowice, uzyskując czas 3:19,57. U kobiet najlepsza była MKS Juvenia Wrocław.