NHL: pierwszy mecz dla New York Rangers
© 2011 Clyde Caplan

• Data publikacji: 02.06.2022, 10:56

Wczoraj rozpoczęła się finałowa rywalizacja w Konferencji Zachodniej. Dzisiaj rozegrano pierwszy mecz finału na Wschodzie. New York Rangers pokonali 6:2 Tampa Bay Lightning.

Tampa w poprzedniej rundzie niespodziewanie wygrała 4:0 z faworyzowanym Florida Panthers. New York Rangers musieli rozegrać aż siedem starć z Carolina Hurricanes. Strażnicy przed finałem byli rozstawieni z dwójką, a ich rywale z trójką. Tym samym pierwsze spotkanie odbyło się w Madison Square Garden. Strzelanie rozpoczęło się bardzo szybko, gdyż już w drugiej minucie dla gospodarzy trafił Chris Kreider. Sześć minut później wyrównał Steven Stamkos.

W drugiej tercji mieliśmy podobną sytuację. Zespół z Nowego Jorku wyszedł na prowadzenie za sprawą Franka Vatrano, ale błyskawicznie odpowiedział Ondrej Palat. Następnie bohaterem gospodarzy był Filip Chytil. Do końca drugiej odsłony gry zanotował on dwa trafienia. Również ostatnia odsłona spotkania należała do Rangers. Gole strzelili jeszcze Artemi Panarin i Mika Zibanejad (w przewadze). Ostatecznie New York Rangers pewnie wygrali 6:2 i zainaugurowali serię pierwszym zwycięstwem.

New York Rangers - Tampa Bay Lightning 6:2 (1:1, 3:1, 2:0) 1:0 w serii