Siatkówka - Liga Narodów: zmienne szczęście faworytek

• Dodał: Rafał Kozieł
  • Data publikacji: 02.06.2022, 20:57

W czwartek zakończyło się pięć spotkań siatkarskiej Ligi Narodów kobiet i już doczekaliśmy się pierwszych niespodzianek. Swoje spotkania bowiem przegrały Serbki oraz Holenderki.

Czwartkową rywalizację rozpoczęło spotkanie Polek z Kanadyjkami. Po niezłym meczu w debiucie o stawkę Stefano Lavariniego „Biało-Czerwone” zainkasowały komplet punktów zwyciężając 3:1.

Z roli faworytek pewnie wywiązały się reprezentacje Japonii oraz Włoch, które także zwyciężyły swoje mecze. Siatkarki z Kraju Kwitnącej Wiśni pokonały Koreę Południową 3:0, nie pozwalając rywalkom zbliżyć się w żadnym secie do granicy 20 punktów. Prawdziwy pogrom nastąpił w trzecim secie, które Japonki pewnie zwyciężyły 25:11, pieczętując pierwsze trzy „oczka” w tegorocznej Lidze Narodów. Nieco więcej problemów miały Włoszki, które przegrały inaugurującą partię. Podopieczne Davide Mazzantiego zdobyły jednak komplet oczek zagwarantowały im kolejne trzy wygrane sety.

Nie zabrakło jednak niespodzianek. W spotkaniu Serbek z Tajkami faworyt mógł być tylko jeden. Zaczęło się zgodnie z planem, bowiem aktualne brązowe medalistki olimpijskie - nie bez problemów – zwyciężyły w pierwszej partii. Siatkarki z Azji nie zamierzały jednak łatwo złożyć broni i wygrały kolejną partię grą na przewagi. Kiedy seta numer trzy ponownie zwyciężyły reprezentantki Serbii, wydawało się, że wszystko wraca do normy i zakończenie meczu jest kwestią czasu. Nic bardziej mylnego – Tajki po raz drugi doprowadziły do wyrównania, a w tie-breaku zachowały więcej zimnej krwi, odnosząc zwycięstwo nad faworyzowanymi rywalkami. Holenderki z kolei swoje spotkanie z reprezentacją Bułgarii od przegranego z kretesem pierwszego seta. Podrażnione siatkarki Avital Selinger rozbiły rywalki w drugiej partii, a w trzeciej poszły za ciosem, wychodząc na prowadzenie. Siatkarki z Bułgarii nie poddały się, bowiem doprowadziły do ostatniej partii. W niej gra Holenderek całkowicie się posypała, czego efektem było pewne zwycięstwo siatkarek znad Morza Czarnego.

Czwartkową Ligę Narodów zakończy spotkanie o 21:00, w którym Polki rozegrają swoje drugie spotkanie. Tym razem rywalem polskich siatkarek będzie reprezentacja Brazylii. Relację z tego meczu znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej lub tutaj.